Podróż z Miami do Chicago – zaplanuj ją z nami!

Tagi , , ,

Podróż z Miami do Chicago można odbyć kilkoma różnymi środkami transportu. Przy czym najszybszym i najbardziej komfortowym rodzajem transportu okazuje się być samolot, ale warto mieć na uwadze, że te trasy można również pokonać pociągiem, autobusem, a także samochodem, dlatego turyści mogą wybrać środek transportu, który będzie idealnie dopasowany do ich możliwości budżetowych, czasowych, a także zapotrzebowania. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Samochodem do Chicago

Chociaż Miami i Chicago to rejony zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych to oddziela je mnóstwo kilometrów. Podróż z jednego miejsca do drugiego oscyluje w granicach 1900 km. To oznacza, że odległość pomiędzy tymi miastami pokonywana samolotem wyniesie prawie 3 godziny, z kolei samochodem 20 godzin. Przemierzając tę trasę z prędkością około 90 km/h, koszt paliwa wyniesie około 1000 zł. Droga będzie wiodła przez niezwykłe zakątki przeważającej części drogi nr 66, która jest symbolem amerykańskiej wolności.

Na tej amerykańskiej drodze można napotkać przydrożne stacje, restauracje, motele, a także urokliwe miasteczko nieodbiegające swoją formą od tych, które można oglądać w filmach lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Warto mieć na uwadze, że taksówka także jest możliwym środkiem transportu pomiędzy tymi miejscowościami. Zdecydowanie będzie najłatwiejszą możliwością, aby przedostać się z Chicago do Miami.

Oczywiście ogromnym atutem w tym przypadku jest możliwość wybrania dowolnego samochodu, nie trzeba skupiać się podczas prowadzenia auta, tylko kierować swoje myśli na przyjemność z jazdy. Jednak warto mieć na uwadze, ze taka podróż jest kosztowna, ponieważ może przekroczyć nawet 22 000 zł. Podróż z Chicago do Miami można zaplanować w nawigacji gps, a także na mapach Google. 

Pociągiem z Miami do Chicago

Oczywiście ten trasę około 2000 km można pokonać pociągiem. Na początku dwudziestego wieku to był jedyny środek lokomocji w tym rejonie, dlatego dla mieszkańców podróż pociągiem z Miami do Chicago nie jest niczym nadzwyczajnym. W chwili obecnej transport tą trasą trwa ponad 46 h i zawiera w sobie jedną przesiadkę. Pociągiem można dostać się z peronu Miami Station do Chicago Union Station. Połączenia kolejowe z Chicago do Miami są realizowane przez zaufanych przewoźników, którzy oferują bardzo szeroką gamę tego typu usług.

Klienci mogą zakupić tanie bilety, a także z klasy Premium, które są dedykowane dla najbardziej luksusowych gości. Szeroka oferta na tego typu podróż sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiedni rodzaj transportu do swojego budżetu, a także zapotrzebowania. Dziennie na tej trasie odjeżdżają dwa pociągi. Średnia cena biletu oscyluje w granicach około 1300 zł. Aby maksymalnie obniżyć cenę należy zakupić bilet z jak najwcześniejszą rezerwacją, dzięki temu cena może być obniżona nawet o jedną trzecią. Im bliżej jest termin podróży cena jest wyższa. 

CHICAGO - 18 maja: rzeźba Cloud Gate w parku Millenium w dniu 18 maja 2013 r. w Chicago, IL. Ta publiczna rzeźba jest centralnym elementem AT&T Plaza w Millennium Park na obszarze społeczności Loop., licencja: shutterstock/By photoua
CHICAGO – 18 maja: rzeźba Cloud Gate w parku Millenium w dniu 18 maja 2013 r. w Chicago, IL. Ta publiczna rzeźba jest centralnym elementem AT&T Plaza w Millennium Park na obszarze społeczności Loop., licencja: shutterstock/By photoua

Autobus do Chicago

Ponadto klienci mają możliwość podróżowania z Miami do Chicago autobusem i to w bardzo komfortowych warunkach. Jednak zapewne każdy zastanawia się jak długo jedzie się do Chicago z Miami. Na samym początku należy podkreślić że podróż z Miami do Chicago autobusem to 1915 km, które należy przejechać w 34 h. Na tej trasie kursuje wiele autobusów. Dziennie odbywają się aż 22 takie połączenia. Cena takiej podróży jest bardzo atrakcyjna, ponieważ minimalny koszt jaki ponosi podróżujący to około 500 złotych natomiast maksymalnie 2000 złotych.

Loty z Miami do Chicago

Najpopularniejszą i najbardziej rozpowszechnioną, a jednocześnie najwygodniejszą i najszybszą formą dostania się z Miami do Chicago jest podróż samolotem. Trasę 1906 kilometrów można pokonać w zaledwie 3 h i 23 min. Kiedy bilety można kupić w bardzo okazyjnych cenach? Często promocje oscylują w granicach około 300 zł za przelot. Loty z Miami do Chicago są bardzo popularną formą podróży. W tygodniu rejestruje się 868 tego typu połączeń. Podróż może odbyć się z różnych lotnisk, a także tego typu przeloty oferowane są przez różnych przewoźników. 

A może podróż z przesiadką?

Jak można zauważyć podróże z Miami do Chicago może odbyć się kilkoma środkami transportu. Od wygodnego transportu samochodem, poprzez przejazd autokarem, aż po najbardziej komfortowy i najchętniej wybierany środek transportu, czyli przelot samolotem. Każdy z tych rodzajów transportu charakteryzuje się zupełnie innym czasem przejazdu, ceną i komfortem podróżowania. Można także odbyć te podróż z przesiadką. Ta różnorodność pozwala na wybranie dogodnego sposobu przez każdą osobę, która chce dostać się z jednego miasta do drugiego.

Jak można zauważyć popularność podróżowania na tej trasie jest ogromna. O czym świadczy mnogość połączeń autobusowych samolotowych, a także możliwość przedostania się przy pomocy taksówki. To wszystko sprawia, że podróżujący w bardzo komfortowych warunkach mogą przejechać prawie 2000 km. Tego typu połączenia są chętnie wybierane przez rzesze turystów, a także mieszkańców. Podróż z Miami do Stanów Zjednoczonych chociaż mierzy sporą odległość to można ją dość sprawnie pokonać. 

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Jak dojechać z Miami do Los Angeles?

Lake Okeechobee – największe jezioro na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz