Lot z Warszawy do Miami?

Tagi , , ,

Ile trwa lot z Warszawy do Miami? Gdzie dostaniemy najtańsze bilety? Co robić w samolocie, żeby się nie nudzić? Te oraz inne pytania zadaje sobie wiele osób, które planują podróż do tego amerykańskiego miasta. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele osób nie ma pojęcia, w jaki odpowiedni sposób przygotować się do tego lotu. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, ile traw lot z Polski do Miami, oraz w jaki sposób należy się do niego przygotować.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile trwa lot z Warszawy do Miami?

Na samym początku zacznijmy od tego, ile trwa lot z Warszawy do Miami. Jeżeli chodzi o sam lot, to przy założeniu, że wystartujemy bez żadnych dodatkowych problemów oraz że warunki w czasie lotu będą sprzyjające, wówczas można przyjąć, że czas lotu z Warszawy do Miami będzie trwał 12 godzin. W praktyce jednak należy do tego doliczyć również:

  • Czas kołowania samolotu na lotnisku
  • Jego wjazd na pas startowy.

Do tego należy również doliczyć nasze dotarcie do bramy docelowej, gdy już wylądujemy na lotnisku w Miami. Biorąc to pod uwagę, należy do wspomnianych przez nas 12 godzin lotu dodać około pół godziny. Warto również pamiętać, że wspomniany przez nas dwunastogodzinny czas lotu wynika z założenia, że samolot będzie poruszał się ze średnią prędkością 805 kilometrów na godzinę. Może się jednak okazać, że na przykład z powodu trudnych warunków atmosferycznych, piloci podejmą decyzję o wolniejszym, ale bezpieczniejszym locie. To z kolei może przełożyć się na dłuższy czas lotu. Nie należy również zapominać o odprawach celnych i paszportowych, których czas z różnych względów trudno jest przewidzieć.

Ile kosztuje lot z Warszawy do Miami?

Zapewne zastanawiają się Państwo w ty momencie, ile kosztuje lot do Miami z warszawskiego lotniska Chopina? Obecnie jeżeli chodzi o bilety lotnicze do Miami ceny, najtańszy bezpośredni lot do Miami oferują Polskie Linie Lotnicze LOT. Jego koszt wynosi 2203 złote. Natomiast najtańszy w odnotowany w historii bilet na tym odcinku, jeżeli chodzi o lotnisko Chopina w Warszawie, wynosił 1955,61 złotych, i był on oferowany przez linie lotnicze SAS. Pamiętajmy również, że jeżeli chodzi o bilety lotnicze do Miami, ich ceny uzależnione są również od różnego rodzaju promocji. Między innymi dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie biletu. W ten bowiem sposób możemy zaoszczędzić stosunkowo dużo pieniędzy. Pomocne w tej kwestii mogą być różnego rodzaju strony zawierające aktualne oferty linii lotniczych, których samoloty zatrzymują się na lotnisku Chopina w Warszawie.

Co możemy robić w czasie lotu do Miami?

Od momentu startu, aż do lądowania, czeka nas około dwunastogodzinny lot, który dla wielu osób (a zwłaszcza dzieci) może być nudny. W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo, w jaki sposób możecie tego uniknąć? Istnieje wiele sposobów na uniknięcie nudy w samolocie. Należą do nich między innymi:

  • Oglądanie filmów oraz seriali – w takim przypadku mamy do wyboru dwie opcje, a mianowicie skorzystanie z dostępnych w samolocie systemów IFE posiadających wbudowane monitory. Może się jednak okazać, że w dostępnej w samolocie bazie filmów nie będzie interesujących nas pozycji. W takim przypadku dobrym pomysłem może być ściągnięcie przed startem na naszego smartfona interesujące nas filmy lub seriale, czy też bajki dla dzieci, za pomocą różnego rodzaju aplikacji streamingowych.
  • Czytanie – tutaj również mamy do wyboru dwie opcje, a mianowicie skorzystanie z tradycyjnych książek, oraz sięgnięcie po ebooki. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zdecydujecie się na tradycyjną książkę, aby miała ona odpowiednią wagę, oraz wymiary. W przeciwnym razie może okazać się, że przekroczycie wagę podręcznego bagażu, co z kolei może skutkować między innymi dodatkowymi opłatami. Jeżeli zaś chodzi o ebooki, to z powodzeniem możecie z nich korzystać za pomocą smartfona, lub specjalnie do tego przystosowanego czytnika. Między innymi dlatego właśnie ebooki cieszą się dużą popularnością wśród osób podróżujących samolotami.
  • Słuchanie muzyki lub audioboków – tym wypadku najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju serwisy z możliwością legalnego pobrania muzyki lub audiobooka, takie jak na przykład Spotify. Pamiętajmy jednak, aby tak jak w przypadku filmów, w miarę możliwości pobrać interesującą nas muzykę lub audiobooki przed wylotem. W przeciwnym razie w czasie lotu może okazać się to niemożliwe.

Pamiętajmy, że to tylko kilka sposobów na uniknięcie nudy w czasie przelotu na lotnisko Miami. Wiele bowiem w tej kwestii zależy po pierwsze od regulaminu lot danej linii lotniczej oraz waszych własnych upodobań.

Podsumowanie

Odpowiednie wcześniejsze przygotowanie do lotu do Miami może okazać się przysłowiowym sukcesem, jeżeli z jednej strony zależy wam na szybkim i tanim dotarciu do tego amerykańskiego miasta, z drugiej zaś na unikniecie nudy w czasie dwunastogodzinnego lotu. Istnieje bowiem wiele sposobów, zarówno na zakup tanich biletów do Miami, jak również uniknięcia nudy w czasie długiego lotu samolotem. Pozwoli to wam również na uniknięcie niepotrzebnego stresu związanego z wielogodzinną podróżą.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Floryda – zakupy spożywcze w najlepszych marketach

Miami Auto Museum – coś dla fanów motoryzacji

Następny

Dodaj komentarz