Miami Auto Museum – coś dla fanów motoryzacji

, Tagi , , ,

Miami to jedno z tych miast, które turyści odwiedzają wyjątkowo chętnie. Nie da się bowiem ukryć, że Miami to miasto, które praktycznie nigdy nie zasypia. To właśnie tam można korzystać z przepięknych i malowniczych plaż, zrobić zakupy w najmodniejszych butikach, a także korzystać z szerokiej bazy rozrywkowej. Musisz jednak wiedzieć, że w Miami dodatkowo znajdzie wiele, innych atrakcji, które z pewnością mogą Cię zaskoczyć! Jeśli jesteś fanem motoryzacji, to koniecznie musisz wybrać się do Miami Auto Museum. To właśnie tam przekonasz się, jakie samochody lubią Amerykanie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakimi samochodami poruszają się mieszkańcy Miami?

Miami jest z pewnością jednym z bogatszych miast w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, na obrzeżach zobaczysz luksusowe wille mieszkańców, a także najbardziej prestiżowe kluby nocne. Jednocześnie znajdziesz tam także Miami Auto Muzeum, które przeniesie Cię co najmniej kilka lat w przeszłość, szczególnie jeśli interesujesz się motoryzacją. Zanim jednak się tam wybierzesz, spójrz na ulice Miami i samochody, którymi na co dzień poruszają się mieszkańcy miasta. Choć mówi się, że Amerykanie kochają klasyki, to jednak na ulicach Miami można odnieść wrażenie, że stwierdzenie to nie jest do końca słuszne.

Mieszkańcy Miami – szczególnie bogatsza część społeczeństwa – gustuje w nowych i świtnie wyposażonych pojazdach. Zgodnie z wieloma rankingami, mieszkańcy Miami upodobali sobie najnowszą wersję Mazdy – CX 5 – a także pojazdy marki Chevrolet. Jednocześnie na ulicach Miami nie zabraknie również Fordów, czyli samochodów lokalnej produkcji. Faktem jest, że pomiędzy nimi dostrzeżesz również największe klasyki jak np. Doge Charger, który produkowany był tam jeszcze w latach 60. Motoryzacja dla mieszkańców Miami jest więc wyjątkowo istotna!

Amerykanie lubią klasyki

Jeśli nie raz oglądałeś filmy amerykańskiej produkcji, to z pewnością zauważyłeś, że ich bohaterowie gustują w klasycznych samochodach. Faktem jest, że Stany Zjednoczone były potentatem w przemyśle motoryzacyjnym, choć obecnie ich miejsce zajęła Japonia czy nawet i Chiny. Nie oznacza to jednak, że w Miami na ulicach nie znajdziesz przykładów zamiłowania do rodzimych „wyrobów” przemysłu motoryzacyjnego. Istnieje ogromna szansa, że na ulicach Miami zobaczysz np. Chevrolet Bel Air Hardtop. Auta te pochodzą jeszcze z przełomu lat 1957 – 1962.

Obecnie ten amerykański koncern samochodowy produkuje modele nowoczesne, naszpikowane technologią i świetnie wyposażone. Jednak wielu Amerykanów ceni sobie najbardziej klasyczną i pierwotną wersję tego pojazdu. Wśród klasyków, które zobaczysz na ulicach Miami warto również wymienić Ford Mustang Fastback. Dawniej, samochód ten był traktowany jako „młodzieżowy”, jednak obecnie „wożą” się nim bogatsi miłośnicy motoryzacyjnej klasyki. Z pewnością więc na drogach w Miami, a także w całych Stanach Zjednoczonych, będziesz mógł dostrzec ogromną różnorodność.

Miami Auto Museum zwiedzanie

Miami Auto Museum – zwiedzanie jest wyjątkowo proste. Jest to jedno z największych, tego typu muzeów w Stanach Zjednoczonych. Posiada ono kolekcję eklektycznych i klasycznych samochodów. Jednocześnie nie jest to wszystko. Znajdziesz tam także kolekcję inspirowaną kultowym filmem o James’ie Bondz’ie. Zwiedzanie Miami Auto Museum będzie dla Ciebie niezwykle cenną, motoryzacyjną lekcją z przeszłości. Samo muzeum jest przestronne i wyróżnia się dość pokaźnymi rozmiarami. Każda alejka jest jednak świetnie oznaczona, więc jedyne co musisz robić, to poruszać się zgodnie z oznaczeniami.

W muzeum – bezpośrednio przy kasie – możesz dostać audio przewodnika. Dzięki niemu poznasz dokładniej historię każdego samochodu, a także dowiesz się nieco więcej o tym, jakie zastosowane w nim zostały podzespoły i gdzie dokładnie zostały one wyprodukowane. Z pewnością taka wizyta w muzeum samochodów w Miami będzie dla Ciebie niesamowitym doświadczeniem. Jeśli więc lubisz motoryzację i również – podobnie jak Amerykanie – cenisz sobie klasykę, wówczas to miejsce koniecznie musisz zwiedzić.

Jakie samochody tam zobaczysz?

Wybierając się do Miami Auto Museum możesz liczyć na wyjątkowo cenne spotkanie z prawdziwymi klasykami amerykańskiej motoryzacji. Zgodnie z tym, co już zostało wspomniane, znajdziesz tam kultowe samochody inspirowane James’em Bond’em, jedna to nie wszystko, co czeka na Ciebie w tym fenomenalnym muzeum. Oprócz klasycznych pojazdów z filmu, możesz tam także przekonać się, czym kilkanaście lat temu jeździły największe gwiazdy Hollywood. Zapoznasz się także z klasykami motoryzacyjnymi nie tylko z Ameryki, ale także i z Europy.

W muzeum samochodów w Miami możesz zwiedzić kilka wystaw. Do najpopularniejszych z nich należą „Time Machine” oraz „Hollywood Cars of the Stars”. Znajdziesz tam np. kultowy Batmobil, a także świetnie odrestaurowane pojazdy z 1927 roku! Dodatkowo możesz zapoznać się także z motocyklami, a także innymi twoarmi przemysłu motoryzacyjnego. Z pewnością takiej wizyty w muzeum nie będziesz mógł zapomnieć przez długi czas! Będzie to cenna podróż do motoryzacyjnej przeszłości!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Lot z Warszawy do Miami?

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Orlando

Następny

Dodaj komentarz