Najlepsze atrakcje dla dzieci w Orlando

Tagi , , , ,

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje miejsc, które oferują atrakcje dla dzieci. Orlando jest jednym z tych najchętniej odwiedzanych. To niewielkie miasto leży na wschodnim wybrzeżu USA, w samym sercu słonecznej Florydy. Jest prawdziwym zagłębiem parków rozrywki oraz rozmaitych atrakcji dla najmłodszych. Parki rozrywki Orlando to nie tylko zabawa, ale też możliwość aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie. Gdzie ich szukać i które są warte odwiedzenia?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Disneyland Orlando – raj dla dzieci

Pierwsze miejsce wśród atrakcji dla dzieci bezdyskusyjnie zajmuje Disneyland Orlando. Bajkowy Disneyland na Florydzie to miejsce dla wszystkich wielbicieli bajek Disneya – tych małych i tych dużych. Walt Disney World to największy park rozrywki na świecie, leży tuż obok Orlando i rozciąga się na powierzchni ponad 10 tysięcy hektarów. Ten ogromny kompleks rozrywkowy składa się z 4 parków tematycznych (Epcot, Disney’s Animal Kingdom, Disney’s Hollywood Studios, Magic Kingdom) i 2 parków wodnych (Bizzard Beach, Typhoon Lagoon). 

Największą część zajmuje bajkowy park tematyczny Magic Kingdom, który z pewnością zachwyci najmłodszych. To miejsce związane z najbardziej znanymi produkcjami Disneya i najpopularniejszy park rozrywki na świecie. Kompleks składa się z 6 stref tematycznych: krainy przyszłości Tomorrowland, krainy czarów Fantasyland, krainy przygód Adventureland, świata pogranicza Frontierland oraz kolorowej ulicy Main Street i placu Liberty Square.

W każdej części na odwiedzających czekają inne atrakcje. Wśród nich wesołe miasteczko z karuzelami i kolejkami, jezioro z łódkami, a nawet możliwość lotu balonem. Przechadzając się alejkami parku, można też spotkać postacie z najpopularniejszych bajek. Na miejscu znajduje się również duży kompleks handlowo-rozrywkowy z restauracjami, barami oraz sklepami.

Universal Studios – śladami bohaterów filmowych

Alternatywą dla bajkowego świata Disneya i wspaniałą atrakcją dla starszych dzieci będzie wizyta w Universal Orlando Resort. Odwiedzających zobaczą tu między innymi scenografie z największych hitów filmowych – od Minionków i Harry’ego Pottera, przez Transformers i Jurrasic World, aż po Men in black czy Fast and furious. Na miejscu jest też wiele tematycznych parków rozrywki z kolejkami i karuzelami. Na łasuchów czeka także strefa gastronomiczna i liczne sklepy. Organizowane są też liczne wydarzenia sezonowe np. z okazji Halloween, Bożego Narodzenia czy karnawału.

Młoda szczęśliwa rodzina jeżdżąca na rowerze tandemowym z podwójnym surrey na dużej promenadzie nad oceanem. Letnia zabawa na świeżym powietrzu z dziećmi, licencja: shutterstock/By Brocreative, licencja: shutterstock/By Brocreative
Młoda szczęśliwa rodzina jeżdżąca na rowerze tandemowym z podwójnym surrey na dużej promenadzie nad oceanem. Letnia zabawa na świeżym powietrzu z dziećmi, licencja: shutterstock/By Brocreative, licencja: shutterstock/By Brocreative

Przybliż dziecku świat NASA

Jeśli dzieci są na etapie fascynacji wszystkiego, co związane z kosmosem. Warto zabrać je do Kennedy Space Center. Centrum Kosmiczne jest zlokalizowane na Merritt Island, kilka kilometrów na wschód od centrum Orlando. Zajmuje wiele hektarów i jest podzielone na 5 stref. Wizyta tutaj to prawdziwa gratka dla wielbicieli kosmosu. 

Na miejscu można między innymi zapoznać się z działalnością NASA i poznać historię kosmicznych podbojów. Zobaczysz również wiele eksponatów związanych z podróżami w kosmos. Wśród tych najciekawszych znajdują się prawdziwe stroje kosmonautów, rakiety statki kosmiczne oraz cała masa zdjęć i przedmiotów nawiązujących do lądowania na księżycu. Dodatkowo, na odwiedzających czeka sporo atrakcji. Będą to np. symulator statku kosmicznego, dwie sale kinowe IMAX oraz prezentacje przeprowadzane przez doświadczonych astronautów NASA. Jest też prawdziwie kosmiczny plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych odwiedzających.

Aktywne spędzanie czasu z dziećmi

Kolejnym miejscem idealnym na rodzinną przygodę jest Icon Park – miejsce intensywnej i wciągającej zabawy pełne różnorodnych atrakcji. Przyjeżdżając do Icon Park w Orlando można np. zwiedzić muzeum figur woskowych czy muzeum iluzji. Wybierzemy się na przejażdżkę kolejką lub karuzelą, odwiedzić imponujące akwarium z żółwiami, rekinami i płaszczkami. Możemy podziwiać widoki podczas przejażdżki pociągiem Pearl Express. Na terenie kompleksu znajduje się też duże, rodzinne centrum rozrywki Max Action Arena, a w nim kilka escape room’ów, centrum wirtualnej rzeczywistości oraz liczne gry zręcznościowe.

Rodzinne relacje, zwiedzanie i nauka

Aby połączyć rozrywkę z edukacją, warto się udać do Old Town Kissimmee lub Fort Christmas Historical Park. Oba te miejsca znajdują się w sąsiedztwie Orlando i powinny przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Old Town Kissimmee to skansen w formie kolorowego miasteczka, które obrazuje życie na Florydzie w XIX wieku. Pośród dawnych zabudowań można znaleźć liczne restauracje, sklepy z pamiątkami oraz karuzele. Wszystko utrzymane w dawnym stylu. Dodatkowe atrakcje to pokazy klasycznych samochodów, występy iluzjonistów oraz rodzinne centrum rozrywki pełne gier i zabaw.

Fort Christmas Historical Park to również skansen, tym razem w formie dawnej osady. Przedstawione jest w nim życie Amerykanów z przełomu XIX i XX wieku. Można tu podziwiać repliki budynków, takich jak szkoła, fort, czy młyn, są też domy z wyposażeniem i sprzętem rolniczym sprzed lat. Na terenie parku, pośród dawnych zabudowań, są też specjalnie wydzielone miejsca na piknik czy grilowanie.

Autor: Agnieszka Muczyn

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Miami Auto Museum – coś dla fanów motoryzacji

Kamperem po Florydzie

Następny

Dodaj komentarz