Najbardziej znane i lubiane rośliny na Florydzie

Tagi , , ,

Floryda to jeden z najbardziej rozrywkowych i jednocześnie upalnych stanów w USA. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w porównaniu do północnej części tego rozległego kraju, na Florydzie dosłownie wszystko jest inne. Turyści pokochali Florydę przede wszystkim za jej niezliczone atrakcje, a także za wiecznie słoneczną pogodę. Jeśli jednak rzeczywiście interesujemy się Florydą, to z pewnością nie zaszkodzi nam poznać ją od nieco bardziej „roślinnej” i „klimatycznej” strony. Taka wiedza może się nam przydać przede wszystkim w kontekście odpowiedniego przygotowania się do podróży. Wobec tego jaki klimat panuje na Florydzie, a także jakie odmiany roślin i krzewów są tam najbardziej lubiane przez sadowników?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Floryda – klimat

Nie da się ukryć, że praktycznie każdy z podróżnych kojarzy Florydę przede wszystkim ze względu na jej upalne lata i wiecznie słoneczną pogodę, której tak często brakuje nam w Europie. Wobec tego jaki panuje klimat na Florydzie i dlaczego słońce nigdy nie gaśnie nad tym rozrywkowym stanem. Otóż na wstępie trzeba powiedzieć, że w południowej i północnej części tego stanu można wyróżnić dwie, odmienne strefy klimatyczne. Północna część może pochwalić się klimatem subtropikalnym, podczas gdy w południowej części stanu panuje klimat typowo tropikalny. Oczywiście w miesiącach letnich tak naprawdę nie będziemy odczuwać tam zbyt wielkiej różnicy. Niemniej jednak w zimie różnice temperatury pomiędzy północą i południem są wyjątkowo mocno odczuwalne.

Obfite Różowe Kwiaty Weigela Na Florydzie, W Połowie Maja, Wiosna
Obfite Różowe Kwiaty Weigela Na Florydzie, W Połowie Maja, Wiosna

Jeśli wybieramy się w północne części tego stanu, to w miesiącach letnich na Florydzie możemy oczekiwać temperatur nawet rzędu ponad 40 stopni. Co więcej, ochłodzenia nie możemy się spodziewać nawet porą jesienną oraz wiosenną. Jeśli liczymy na to, że na Florydzie znajdziemy w grudniu lub styczniu śnieg, to również możemy się mocno rozczarować. Mieszkańcy tego stanu spędzają bowiem święta w pełnym słońcu i na plażach. Warto zauważyć, że w letnich miesiącach na Florydzie panuje także wysoki poziom wilgotności, co sprzyja uprawom roślinności, a także daje możliwość rozwoju wyjątkowo oryginalnych gatunków roślin i drzew.

Rośliny uprawiane na Florydzie

Wspomniane już zostało, że klimat Florydy staje się niezwykle przyjazny szczególnie jeśli chodzi o drzewa i krzewy owocowe. Sadownicy na Florydzie przede wszystkim poświęcają czas na uprawę drzew pomarańczowych. Okazuje się, że w tym tropikalnym klimacie pąki kwiatowe kwiatów pomarańczy rozwijają się już na przełomie stycznia i lutego. Z kolei na mandarynki przychodzi czas na przełomie marca i kwietnia. Oczywiście rośliny uprawiane na Florydzie to nie tylko cytrusy, które są tam zdecydowanie najbardziej popularne. Sadownicy w tym stanie zajmują się także uprawą i pielęgnacją:

  • smacznego i słodkiego ananasa;
  • różnych odmian grejpfruta;
  • soczystego mango- również z uwzględnieniem jego różnorodnych odmian.

Warto również zauważyć, że Floryda- roślinność to również wszelakie rodzaje różnorodnych traw i ziół oraz…uprawa fasoli! Popularne są również cebulki kwiatów, z których z pewnością należy wyróżnić przede wszystkim paprocie i opuncje. To właśnie te rośliny najlepiej odnajdują się w suchym i tropikalnym klimacie, a co więcej, nie wymagają one zbyt obfitego nawożenia. Są one więc dla wielu rolników i ogrodników na Florydzie wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Można więc śmiało powiedzieć, że roślinność Florydy jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Co więcej, spoglądając na owocowe drzewka, można również powiedzieć, że roślinność Florydy będzie wyjątkowo smaczna.

Piękny kwiat, Flora na Florydzie
Piękny kwiat, Flora na Florydzie

Flora Florydy

Większą część terytorium Florydy pokrywa gęsty i bujny las tropikalny. Okazuje się, że to właśnie na Florydzie może on cieszyć się wręcz idealnymi warunkami do rozwoju i wzrostu. Nic więc dziwnego, że jest on tam na tyle gęsty i może również pochwalić się wyjątkowo oryginalną roślinnością. Flora Florydy jest mocno zróżnicowana. Niemniej jednak warto zauważyć, że na Florydzie przeważają gatunki nie tylko roślin tropikalnych, ale także znajdziemy rośliny typowo stepowe. Znajdziemy więc tam paprocie- są to rośliny dobrze czujące się w tropikalnym klimacie, a także nie wymagają one zbyt wiele wody. Wobec tego z całą pewnością przetrwają nawet najbardziej upalne lata Florydy.

Na polach stepowych i mało żyznej, wypalonej słońcem ziemi znajdziemy również kaktusy, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim opuncja. To również kwiat z rodziny kaktusowatych, który wyróżnia się swoim wyjątkowo estetycznym wyglądem i niewielkim, czerwonym czubkiem. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że flora Florydy nie jest jednolita i nie są to tylko i wyłącznie rośliny tropikalne. Znajdziemy tam bowiem również rośliny czysto stepowe, które świetnie uzupełniają się z innymi. Wszystko to sprawia, że w momencie, kiedy zdecydujemy się odwiedzić Florydę, spotkamy się z aż dwoma strefami klimatycznymi- podróżując np. z północy na południe, a także z nieoczekiwaną różnorodnością flory. Nie zapomnijmy przypadkiem skosztować naczelny owoców i warzyw, jakie są w tym stanie uprawiane!

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Hollywood na Florydzie – sprawdź koniecznie!

Najbardziej luksusowe hotele na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz