Przylądek Canaveral – zwiedzanie i loty w kosmos!

Tagi , , , , ,

Marzysz o tym, by spędzić wakacje w Stanach Zjednoczonych? Z pewnością jest to marzenie większości podróżnych. USA zawsze kojarzą się z tysiącem możliwości i niezliczoną ilością wyjątkowych miejsc. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by przeżyć niezapomnianą przygodę, wówczas koniecznie wybierz się na Florydę. Ten słoneczny i absolutnie niepowtarzalny stan ma Ci nieskończenie wiele do zaoferowania. Swoje kroki powinieneś skierować przede wszystkim na Przylądek Canaveral, z którego możesz polecieć w kosmos! Jak więc możesz go zwiedzić i co powinieneś o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Loty w kosmos Przylądka Canaveral

Jeśli zależy Ci na tym, by odwiedzić najciekawsze miejsce na Florydzie, to z całą pewnością powinieneś swoje kroki skierować na Przylądek Canaveral. Znajduje się on w południowo-wschodniej części Florydy i jest to słynne miejsce szczególnie pod względem turystycznym. Dlaczego? Okazuje się, że to właśnie z Przylądka Canaveral możesz polecieć w kosmos! Oczywiście nie wszystko jest takie dosłowne, jednak to właśnie na tym Przylądku możesz przeżyć niesamowitą przygodę. Znajduje się tam Centrum Kosmiczne im. Johna Fitzgeralda Kennedy’ego oraz Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral.

Jak więc widzisz, Floryda nie zawsze musi Ci się kojarzyć jedynie z rozległymi plażami, a także pełnym słońcem, którego tam nigdy nie brakuje. Kennedy Space Center jest jedną z największych atrakcji, jakie tylko możesz znaleźć na tym przylądku. Wielu turystów, którzy już odwiedzili to centrum jasno wskazuje, że wycieczka była dla nich spełnieniem prawdziwych marzeń. To właśnie z bazy NASA startują wszystkie statki kosmiczne, które desygnowane są do odkrywania przestrzeni uniwersum.

Wizyta w tym centrum to prawdziwa gratka dla fanów wszystkich wahadłowców, rakiet i nie tylko. Co więcej, są w nim zorganizowane również dodatkowe atrakcje dla turystów. Możesz np. zdecydować się na spróbowanie swoich sił w roli prawdziwego astronauty lub z bliska obserwować moment startu rakiety kosmicznej. Przygotuj się jednak na to, że samodzielne zwiedzanie całego obiektu nie jest do końca możliwe.

Turyści są w pewnym sensie ograniczeni, co jednak nie oznacza, że nie zobaczą tego co najważniejsze. Sama baza NASA i wysokie budynki robią ogromne wrażenie. Z całą pewnością, w momencie kiedy zbliżysz się do tej bazy, na długo nie będziesz mógł zapomnieć niesamowitych widoków. Jeśli więc zależy Ci na tym, by spędzić swoje wakacje w niesamowity sposób – być może nawet spełnić swoje marzenie z dzieciństwa – wówczas Przylądek Canaveral z pewnością Ci to umożliwi.

Cape Canaveral, USA. The arial view of port Canaveral from cruise ship, docked in Port Canaveral, Brevard County, Florida
Przylądek Canaveral, USA. Widok z lotu ptaka na port Canaveral w hrabstwie Brevard, Floryda. licencja: shutterstock/By Solarisys

Jak dotrzeć do Przylądka Canaveral na Florydzie?

Loty w kosmos z Przylądka Canaveral Cię zainteresowały? Otóż świetnie! Czas na największą przygodę w Twoim życiu. Jednak z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób możesz się do bazy NASA tak właściwie dostać? Na samym początku musisz być świadomy tego, że dla turystów przygotowany jest specjalny kompleks budynków, w którym odbywają sie wszystkie pokazy i dostępne są wszystkie atrakcje. Niestety, ale samowolne chodzenie po dosłownie całym obiekcie jest zabronione.

Na sam przylądek możesz dostać się z różnych miast jak np. Orlando, Sharpes czy Cocoa. Kursują tam regularnie autobusy. Dowiozą Cię one jedynie do południowej części przylądka – pamiętaj, że cała baza NASA znajduje się w jego północnej części. W momencie, kiedy Twoja wycieczka jest zaplanowana i przygotowana przez przewodnika, wówczas będzie na miejscu czekał na Ciebie autobus Kennedy Space Center. Taki autokar zabierze Cię w podróż dookoła obiektu, a także będziesz mógł podziwiać słynne rakiety Apollo i Saturn 5.

Zdecyduj się na tę wycieczkę w pierwszej kolejności, gdyż jest ona dostępna najkrócej. Zamykana jest ona na około 2 godziny przed zamknięciem całego kompleksu. Do samego obiektu będziesz mógł trafić bez większego problemu. Prowadzą do niego bramki bezpieczeństwa, przez które będziesz musiał przejść. W tym miejscu także będziesz musiał okazać swój bilet.

Przylądek Canaveral zwiedzanie z przewodnikiem

Przylądek Canaveral możesz również zwiedzać z przewodnikiem, co z pewnością będzie dla Ciebie wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Przewodnik zabierze Cię nie tylko do budynku NASA, ale także w okolice innych atrakcji, jakie znajdują sie na całym Przylądku Canaveral. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na podróż po obiekcie dedykowanymi autokarami, to na pokładzie każdego z nich znajduje się również przewodnik, który zapozna Cię z tajnikami całej wycieczki oraz z historią samego przylądka.

Autokarem wraz z przewodnikiem dojedziesz do budynku VAB – Vehicle Assembly Building. Wiele osób uważa, że jest to jeden z najpiękniejszych budynków na całym świecie i mierzy on sobie aż 160 metrów wysokości. Następnie przewodnik zabierze Cię w podróż do pasów startowych – Launch Pad 39A i Launch Pad 39B. To właśnie stąd startowały słynne rakiety Apollo oraz wahadłowce. Następnie zwiedzisz centrum kosmiczne w osobnym budynku, które dedykowane jest w całości lotom na Księżyc. Zobaczysz tutaj jak w rzeczywistości wygląda statek kosmiczny. Cała wycieczka dostarczy Ci niesamowitych wrażeń.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Loty do Miami – kiedy jest najtaniej?

Ranking noclegów w Miami Beach 2024, z widokiem na ocean i blisko plaży

Następny

Dodaj komentarz