Loty do Miami – kiedy jest najtaniej?

, Tagi , , , ,

Wakacje w Miami cieszą się ogromną popularnością. To region turystyczny, który uważany jest za jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, kryjąc przed swoimi gośćmi moc niepowtarzalnych atrakcji. W związku z tym, że Floryda oddalona jest o tysiące kilometrów, ceny za loty do Miami na wakacje bywają zatrważające. Kiedy można cieszyć się najniższą ceną biletów? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak tanio dotrzeć z Warszawy do Miami?

Tanie loty do Miami pozwalają cieszyć się doskonałym, niezapomnianym wypoczynkiem w niezwykle atrakcyjnej ofercie cenowej. Nic więc dziwnego, że każdy, kto pragnie dotrzeć na Florydę, szuka skutecznych sposobów na odnalezienie tanich biletów lotniczych. Jedną z najbardziej popularnych jest rezerwacja miejsc z dużym wyprzedzeniem. W praktyce oznacza to, że o wakacjach, przelocie, należy pomyśleć co najmniej na 4 tygodnie przed wybranym terminem. Im więcej czasu poświęcimy poszukiwaniom, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się kupić tani bilet w jedną bądź dwie strony.

By znacznie obniżyć koszty lotów na Florydę, warto rozważyć loty z miejscem docelowym na lotnisko Fort Lauderdale/Hollywood. To miejsce oddalone jedynie o 35 km od Miami, a ceny za przelot mogą być o wiele bardziej korzystne. To znane lotnisko, które jest bazą regionalnych i tanich linii lotniczych, także tych z Europy. Nie będziemy mieć żadnych problemów, by dostać się z Fortu Lauderdale do Miami – możemy liczyć na bezpośrednie połączenie pociągiem Tri Rail. Przebycie drogi zajmie nam zaledwie około 50 minut. 

By tanio dotrzeć z Warszawy do Miami, warto korzystać z porównywarek, które po wpisaniu wymaganych kryteriów i filtrów, pozwolą nam na wyszukanie najbardziej atrakcyjnych finansowo ofert. Co więcej, takie rozwiązanie pozwoli nam na znaczną oszczędność czasu. W mgnieniu oka uda nam się porównać cenę za bilet w jedną bądź dwie strony, liczbę przesiadek czy czas podróży.

Kolejną metodą na odnalezienie doskonałej oferty przelotu do Miami jest korzystanie z opcji prognozowania cen. To zaawansowane systemy, które biorąc pod uwagę dane z przeszłości, prognozują, jak powinna kształtować się cena biletów do Miami w najbliższych siedmiu dniach. Niejednokrotnie zdarza się, że odległość zaledwie kilku dni może generować sporą różnicę w cenie.

Lot z przesiadkami czy bezpośredni?

W związku z tym, że Miami oddalone jest o tysiące kilometrów, wciąż nie możemy liczyć na loty bezpośrednie z jakiegokolwiek lotniska w naszym kraju. Nawet najdroższe bilety lotnicze będą wiązać się z koniecznością przesiadki. Wyróżnić można jednak kilka linii lotniczych, w ramach których możemy liczyć na najwyższy komfort podróży, jak najmniejszą liczbę przesiadek podczas lotu do Stanów Zjednoczonych. Z całą pewnością do tego grona zaliczyć należy SWISS, Lufthansa, TAP Portugal, American Airlines czy Aeroflot. To usługi,  w ramach których, podczas podróży z Polski do Miami będzie czekać na nas tylko jedna przesiadka. Co ważne, jeśli zdecydujemy się na większą ilość przesiadek w czasie lotu, będziemy mogli kupić bilet w jeszcze niższej cenie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że doskonała organizacja lotów z większą ilością przesiadek, nie zajmie nam o wiele więcej czasu, niż lot z jedną przesiadką. Po analizie dostępnych opcji lotów jasno można wskazać, że podróż nie zajmuję więcej niż 20 godzin, i jest to podawany czas maksymalny. Jeśli będziemy szukać lotów z dwoma przesiadkami, warto postawić na takie sprawdzone, renomowane linie lotnicze, jak m.in.: Air Canada czy Delta Airlines.

Miami, USA - September 21, 2019 - Miami international airport with flags of different countries
Międzynarodowe lotnisko w Miami z flagami różnych krajów. licencja: shutterstock/By mariakray

Tanie loty do Miami – kiedy?

Lot Warszawa-Miami cieszy się największą popularnością w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. To czas wakacji, w którym dzieci posiadają przerwę od zajęć. W tym okresie rodziny pragną wykorzystać wolny moment w roku na podróże, zwiedzanie świata czy zafundowanie dzieciom niezapomnianych wakacji. W związku z tym, jeśli chcemy wybrać się do Stanów Zjednoczonych, na Florydę w czasie wysokiego sezonu, musimy liczyć się z najwyższą ceną za bilety lotnicze. Czy można jednak wyróżnić okres w roku, w którym cena za przelot do Miami jest najniższa? Z całą pewnością doskonałym momentem na najtańszy przelot jest miesiąc styczeń.

Warto również zaznaczyć, że taniej uda nam się dolecieć do Miami poza tzw. sezonem. Takie miesiące jak np. luty, marzec, październik czy listopad to tani sposób na przelot. W związku z tym okres w roku, w którym poszukujemy dla siebie i swoich najbliższych biletów na przelot do Miami, odgrywa pierwszorzędną rolę. Stany Zjednoczone to jedno z najnowocześniejszych, najbardziej rozwiniętych miejsc na naszym świecie. Warto jednak zaznaczyć, że niezbędna do przelotu jest także wiza czy paszport oraz dopełnienie innych niezbędnych formalności. Dopiero wówczas należy zająć się poszukiwaniem najbardziej atrakcyjnych finansowo biletów. W przeciwnym razie nie uda nam się przejść na lotniskach przez kontrolę paszportowe. Będzie to wiązać się z koniecznością powrotu do kraju.

Autor: Magdalena Krzykawska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Miami Yacht Show – sprawdź, kiedy zobaczysz najpiękniejsze jachty

Przylądek Canaveral – zwiedzanie i loty w kosmos!

Następny

Dodaj komentarz