Szpitale i placówki medyczne Miami

Tagi , ,

Wybierając się do Miami na wakacje musisz uwzględnić to, że możesz przydarzyć Ci się coś niespodziewanego, co skłoni Cię do skorzystania z ubezpieczenia turystycznego. W takich sytuacjach powinieneś wiedzieć, gdzie możesz szukać pomocy w Miami i do jakich placówek możesz się zgłosić w nagłych wypadkach.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Opieka medyczna w USA

Opieka medyczna w USA stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. W szpitalach publicznych oraz placówkach prywatnych zatrudniani są specjaliści z wysokim kwalifikacjami. Dodatkowo nakłady finansowe z budżetu państwa na opiekę medyczną również są jednymi z największych na świecie. Zarówno lekarze jak i pacjenci mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń medycznych, testów diagnostycznych oraz medykamentów. Musisz także wiedzieć, że w przypadku nagłych wypadków lub stanów zagrożenia życia, zostanie Ci udzielona niezbędna pomoc niemalże natychmiast. Jednocześnie, same koszty opieki medycznej USA są wyjątkowo wysokie, nawet dla samych mieszkańców. Zdarza się, że zwykle ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć niektórych zabiegów czy nawet kosztów hospitalizacji, a w efekcie rachunki ze szpitali opiewają na wyjątkowo wysokie kwoty. Z tego też powodu, wielu Amerykanów nie oszczędza na tym, by kupić polisę ubezpieczeniową z jak największym zakresem ochrony.

Kontuzja w trakcie wakacji w USA

Opieka medyczna USA, a także placówki medyczne do których możesz się udać, powinny być Ci świetnie znane jeszcze przed przyjazdem do Miami. Wynika to z faktu, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, co aktualnie może się wydarzyć. Jednym z przykładów jest chociażby nagła kontuzja, które będzie wymagała natychmiastowej interwencji lekarskiej. Miami pogotowie, a także pogotowie w każdym innym mieście działa przez całą dobę, więc możesz się tam udać o każdej porze i być pewnym tego, że uzyskasz niezbędną pomoc. Dział pogotowia posiada każdy szpital w Miami – podobnie zresztą jak w Polsce. 

Szpitale Miami

Miami szpital to placówka medyczna przeznaczona zarówno dla turystów jak i dla mieszkańców miasta. Możesz się więc tam udać w momecnie, kiedy wymagasz nagłej interwencji lekarskiej. Najpopularniejsze Miami szptiale, które cechuje profesjonalizm i wysokie kwalifikacje to:

  1. Jackson Memorial Hospital – jest to największy szpital w Stanach Zjednoczonych, który prowadzi działalność typu non-profit. Znajdziesz go przy 1611 NW 12th Avenue.
  2. Bapist Hospital of Miami – znajduje się tu wiele oddziałów, w tym oddział pourazowy i nagłej pomocy. Szpital ten również działa na zasadzie non-profit. Znajdziesz go pod adresem 8900 North Kendall Drive.
  3. Cedars Medical Center – ten szpital cieszy się wyjątkowo dobrą opinią i zatrudnia ponad 100 najlepszych specjalistów z różnych dziedzin. Znajdziesz go pod adresem 1400 NW 12th Avenue.
  4. HCA Florida Mercy Hospital – również jeden z popularniejszych szpitali w tym mieście. Znajduje się on przy 3663 South Miami Avenue.
  5. South Miami Hospital – to szpital, w którym opieki mogą szukać także kobiety w ciąży i dzieci. Znajduje się on pod adresem 6200 SW 73rd Street.

Jak więc widzisz, istnieje wiele placówek, do których możesz udać się w nagłych wypadkach.

Prywatne placówki medyczne Miami

Prywatna opieka medyczna USA jest wyjątkowo droga, aczkolwiek udziela szybkiej i sprawnej pomocy. W mieście znajdziesz wiele tego typu prywatnych placówek jak np. Leon Medical Center Miami czy Miami Urgent Care. Zostanie Ci tam udzielona pełna pomoc medyczna, a także zostaniesz poddany profesjonalnej diagnostyce. Licz się jednak z dość wysokimi kosztami hospitalizacji.

Autor: Daria Gajewska

Wycieczki po Szpitale i placowki medyczne miami

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Latarnie morskie na Florydzie

Dlaczego warto jechać do Miami?

Następny

Dodaj komentarz