Szpitale i placówki medyczne Orlando

Tagi , ,

Orlando jest miastem położonym w południowej części Stanów Zjednoczonych, objętym rządową administracją stanu Floryda. Od wielu już lat, stanowi ważny ośrodek turystyczny. Przyciąga uwagę odwiedzających, takimi atrakcjami jak Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego, park rozrywki Walt Disney World, SeaWorld Orlando czy Universal Orlando.

Wybierając się do krainy jezior oraz liczącego prawie 308 tys. mieszkańców miasta, dobrze jest wiedzieć, jak wygląda pomoc medyczna w USA dla turystów. W jaki sposób funkcjonuje tam pogotowie oraz co zrobić, gdy przytrafi się nam choroba w trakcie wakacji. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Szpitale Orlando. Jakie są główne szpitale w mieście i które placówki udzielą nam pomocy?   

Szpitale w Orlando, które bez trudu powinno się państwu udać znaleźć na mapie to:

  • Placówka Advent Health Orlando. Szpital zajmuje 4 miejsce w kraju pod względem jakości usług świadczonych na rzecz osób dorosłych. Natomiast ma 1 miejsce pod względem niesienia pomocy dzieciom i najmłodszym pacjentom. Według rankingu regionalnego, szpital ten jest najlepszy w mieście i cieszy się największym uznaniem w całym obszarze amerykańskiego stanu Floryda. 
  • Drugim znanym i łatwym do znalezienia przez turystów miejscem jest Orlando Health-Orlando Regional Medical Center. Szpital ten znajduje się na 1 miejscu w rankingu profesjonalnej obsługi osób dorosłych. Specjalizuje się w dziedzinie ogólnolekarsko-chirurgicznej, a znajdziemy go na 52 West Underwood Street. Duże szpitale w mieście, podobnie jak u nas szpitale wojewódzkie, pełnią rolę nadrzędną nad innymi placówkami medycznym. Z ważnych dla siebie powodów podejmują ze sobą współpracę, wymieniając się personelem, doświadczeniem lekarzy, a czasem również przenosząc pacjentów na istniejące tam oddziały. Orlando Health, współpracuje z Arnold Palmer Hospital for Children, Orlando Health South Seminole Hospital oraz Winnie Palmer Hospital for Women and Baby.   

Pogotowie w USA. Nagłe wypadki i natychmiastowa pomoc. 

Tak zwany ostry dyżur, czyli pomoc medyczna udzielana pacjentom natychmiast i w nagłych wypadkach. Funkcjonuje na terenie szpitala Orlando Health Orlando Medical Center, który zlokalizowany jest przy ulicy 29 W Sturtevant St. Pogotowie przyjedzie do nas także ze szpitala Advent Health Orlando oraz z HCA Florida Baldwin Park Emergency

Ostatnia z wymienionych placówek jest właściwie wolnostojącą izbą przyjęć (ER). Jest ona jedną z mniejszych części szpitala HCA Florida Oviedo Medical Center. Oddział udziela natychmiastowej opieki w regionie miasta, jakim jest Baldwin Park. Przebywając w tej części miasta, możemy liczyć na to, że dzwoniąc pod numer ratunkowy HCA Florida Baldwin Park Emergency, pomoc zostanie nam najszybciej udzielona ze względu na naszą lokalizację. Stąd warto jest zawsze pamiętać o tym, że w sytuacji nagłego wypadku należy dzwonić na pogotowie, które znajduje się najbliżej nas. W ten sposób, możemy istotnie wpłynąć na czas oczekiwania na karetkę.  

Pomoc medyczna w USA dla turystów. Czy opieka jest darmowa? 

Przebywając na wakacjach w Orlando, musimy wiedzieć, że stosunkowo duża liczba obywateli USA nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego. Zgodnie z przepisami prawa, Amerykanie muszą osobiście pokryć 60% kwoty niezbędnej do uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego. Wniosek jest taki, że prawdopodobnie mają z tym niewyjaśniony problem. 

Oczywiście, turyści mają dostęp do usług amerykańskiej służby zdrowia. Uważana jest ona za jedną z najlepiej rozwiniętych na świecie pod względem wykorzystania zaawansowanej technologii i związanych z nią rozwiązań, które mają na celu dbać o nasze zdrowie. Wybierając się na wakacje do Orlando w USA, powinniśmy zatem wykupić ubezpieczenie. Tym samym, umożliwi nam ono korzystanie z objętych nim usług medycznych, świadczonych przez szpitale znajdujące się w mieście.

Wycieczki po Szpitale i placowki medyczne orlando

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Miami?

Szpitale w Tampa

Następny

Dodaj komentarz