Szpitale w Tampa

Tagi , ,

Floryda już od dłuższego czasu jest jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów w Stanach Zjednoczonych. Jeśli planujesz wczasy w tym miejscu, koniecznie sprawdź, gdzie szukać pomocy w Tampa i jak wygląda opieka medyczna w USA.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kontuzja w trakcie urlopu

Urlop to czas, który wszystkim kojarzy się z odpoczywaniem i beztroską. Niestety, nieszczęścia zdarzają się każdemu z nas. Sezon wakacyjny sprzyja różnym wypadkom, a takie sytuacje ciężko przewidzieć. Jednym z najczęściej występujących wypadków są kontuzje. Często podczas urlopu chcemy wykorzystać nasz wolny czas, jak tylko się da i nie zawsze pamiętamy o zachowaniu ostrożności. Jednak kontuzje zdarzają się nawet najbardziej ostrożnym osobom. Jeśli spotkamy się z taką sytuacją, konieczne będzie skorzystanie z opieki medycznej w USA.

Pogotowie na Florydzie

Przyjazd pogotowia w Tampa odbywa się zgodnie z określoną procedurą. Najpierw musimy zadzwonić pod numer alarmowy 911, opisać sytuację, w której się znajdujemy i podać dokładny adres. Personel pogotowia oceni nasz stan zdrowia i udzieli niezbędnej pomocy medycznej. Pogotowie jest także odpowiedzialne za transport poszkodowanej osoby do najbliższego szpitala, jeśli istnieje taka konieczność. Wizyta pogotowia i przejazd do szpitala mogą wiązać się z kosztami, jednak ich wysokość zależy od naszego indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Szpitale w Tampa

W przypadku przyjęcia do szpitala w USA musimy wypełnić formularz zgody na leczenie i inne niezbędne dokumenty. Następnie zostaniemy poddani różnym badaniom, a na podstawie ich wyników personel medyczny podejmie decyzję o sposobie leczenia. Podczas pobytu nasz stan zdrowia będzie stale monitorowany. Po zakończonym leczeniu zostaniemy wypisani ze szpitala. W Tampa znajdziemy wiele placówek medycznych. Do głównych szpitali zaliczyć możemy:

– Tampa General Hospital (adres: 1 Tampa General Cir, Tampa, FL 33606, Stany Zjednoczone)

– HCA Florida South Tampa Hospital (adres: 2901 W Swann Ave, Tampa, FL 33609, Stany Zjednoczone)

– Advent Health Tampa (adres: 3100 E Fletcher Ave, Tampa, FL 33613, Stany Zjednoczone)

– St. Joseph’s Hospital (adres: 3001 W Dr Martin Luther King Jr Blvd, Tampa, FL 33607, Stany Zjednoczone)

– HCA Florida West Tampa Hospital (adres: 6001 Webb Rd, Tampa, FL 33615, Stany Zjednoczone)

Opieka medyczna w USA – jak to wygląda

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych jest złożonym zagadnieniem. Z jednej strony USA może pochwalić się dobrze rozwiniętymi technologiami medycznymi, ale z drugiej strony wypada słabo w porównaniu z innymi wysokorozwiniętymi państwami przez duże koszta opieki medycznej. Wielu obywateli nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż koszty opieki medycznej w USA są naprawdę wysokie. Nawet podstawowe badania (np. krwi lub CT) mogą wynosić kilkaset lub kilka tysięcy dolarów.

W USA obowiązuje rynkowy model systemów ubezpieczeń zdrowotnych. Oznacza to, że 40% wydatków pokrywają władze państwowe, a pozostałe 60% – prywatna opieka medyczna w USA.

W 2010 roku została podpisana ustawa Affordable Care Act, powszechnie znana jako Obamacare. Jej głównym celem było zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego większej liczbie osób i zmniejszenie kosztów medycznych. W Stanach Zjednoczonych działają także różne programy, które są dostępne dla określonych osób, takie jak Medicare i Medicaid. Medicare to ubezpieczenie dla osób, które ukończyły 65. rok życia lub zmagają się z różnymi schorzeniami. Natomiast Medicaid to program skierowany do osób o niskich dochodach. Mimo to, opieka zdrowotna w USA wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Autor: Wiktoria Jasik

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Szpitale i placówki medyczne Orlando

Daytona Beach – szpitale i opieka medyczna

Następny

Dodaj komentarz