Daytona Beach – szpitale i opieka medyczna

Tagi , ,

Daytona Beach to niewielkie miasto na Florydzie, które znajduje się nieopodal Orlando. Każdego roku przyjeżdża tam jednak wielu turystów, którzy z przyjemnością wypoczywają na malowniczych plażach i korzystają z pięknej pogody. Jeśli również wybierasz się do Daytona Beach, to powinieneś wiedzieć, gdzie szukać pomocy w nagłych wypadkach i jak wygląda poziom opieki medycznej w USA!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Daytona Beach – wakacje

Wakacje w Daytona Beach będą z całą pewnością niezapomniane. W miasteczku tym zawsze wiele się dzieje, a turyści mogą korzystać z pięknej pogody i wypoczywać na malowniczych plażach. Niemniej jednak musisz wiedzieć, jak prezentuje się sama opieka medyczna w USA, a konkretniej w Daytona Beach. Okazuje się, że w wakacje wypadki bardzo często chodzą po ludziach, a nigdy nie przewidzisz tego, co może się akurat wydarzyć.

Prywatna opieka medyczna w USA jak i placówki publiczne są świetnie skoordynowane i działają w dość podobny sposób jak w Polsce. Niemniej jednak koszty opieki są zdecydowanie wyższe. Z tego też powodu, nie powinieneś zapominać o tym, by wyposażyć się w odpowiednie ubezpieczenie. Wakacje w Daytona Beach mają być dla Ciebie przyjemmością. Pamiętaj o tym, że pierwsza pomoc może być Ci potrzebna w najmniej spodziewanym momencie. Z tego też powodu, powinieneś wiedzieć, gdzie jej szukać.

Szpitale w Daytona Beach – gdzie szukać pomocy medycznej?

Daytona Beach szpital, czy pogotowie to placówki, do których możesz się zgłosić w momencie, kiedy będziesz potrzebował nagłej interwencji medycznej. Pamiętaj, że opieka medyczna w USA stoi na wyjątkowo wysokim poziomie, a doświadczeni lekarze są tan po to, by Ci pomóc. Przed wyjazdem na wakacje zapoznaj sie z listą: Daytona Beach szpitale, żebyś wiedzieł, gdzie tej pomocy możesz szukać. Do najpopularniejszych placówek medycznych w mieście zaliczają się:

  • AdventHealth Daytona Beach – jest to szpital w Daytona Beach, który znajduje się przy ulicy 301 Memorial Medical. Jest to miejsce czynne przez całą dobę. Oprócz zaawansowanej pomocy medycznej, możesz się tu także zgłosić na konsultacje;
  • Halifax Health Medical Center – to również jeden z popularniejszych szpitali w Daytona Beach. Posiada on wiele oddziałów, a także ostry dyżur, na który możesz zgłosić się w nagłych wypadkach. To również – w Daytona Beach – pogotowie, dysponujące największą ilością kartek. Szpital ten możesz znaleźć przy ulicy N Clyde Morris Blvd 303. 

Oprócz wyżej wymienionych szpitali, w Daytona Beach będziesz mógł także znaleźć prywatne przychodnie medyczne. Zwykle działają one na zasadach rejestracji pacjentów i nie są odpowiednim miejscem do zgłoszenia się w nagłym wypadku. Jeśli jednak szukasz miejsca na konsultacje, czy borykasz się z przeziębieniem lub alergią na wakacjach w Daytona Beach, to wizyta w przychodni jest najlepszym rozwiązaniem.

Prywatne leczenie w USA – koszty

Koszty opieki medycznej USA są nieporównywalnie większe niż w Polsce. Tyczy się to nie tylko skomplikowanych zabiegów, ale także i zwykłej, medycznej konsultacji. Dla przykładu, już za samą wizytę u okulisty będziesz musiał zapłacić około 200 dolarów. Z kolei za zwykłą wizytę u internisty zapłacisz nawet 370 dolatów. Oczywiście, jeśli jesteś ubezpieczony, to częśc kosztów może zostać Ci zwrócna. Niemniej jednak pamiętaj o tym, by zadbać o odpowiednie ubezpieczenie na swoje wakacje w Daytona Beach. Rachunki, jakie przychodzą z amerykańskich szpitali, mogą być dla Ciebie wyjątkowym obciążeniem finansowym. Dzięki ubezpieczeniu, możesz tego w prosty sposób uniknąć.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Szpitale w Tampa

Clearwater – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz