Clearwater – zwiedzanie

Tagi , ,

Floryda jest bez wątpienia jednym z najbardziej turystycznych stanów w USA. To właśnie tam będziesz mógł cieszyć się niesamowitą pogodą, dostępem do pięknych plaż oraz wyjątkową, luźną atmosferą. Floryda słynie także ze swoich unikalnych miast, z których każde wyróżnia się czymś innym. Oczywiście, z pewnością kojarzysz Miami, Jacksonville czy chociażby Orlando i Tampę. To bez wątpienia największe i najpopularniejsze metropolie. Jednocześnie nieco mniejsze miejscowości, również mają Ci wiele do zaoferowania! Podczas swojego pobytu na Florydzie, koniecznie odwiedź Clearwater. To unikalne miasto zachwycić Cię nie tylko szeregiem atrakcji, ale także jednymi z najpiękniejszych plaż w USA!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Clearwater – położenie

Clearwater to miasto w stanie Floryda, które często jest niedoceniane przez turystów. Faktem jest, że nie jest ono jedną z największych metropolii stanu, aczkolwiek wyróżnia się ono specyficzną lokalizacją oraz dostępem do całego szeregu atrakcji! Clearwater to miasto, które na co dzień zamieszkiwane jest przez około 117 tysięcy mieszkańców. Zlokalizowane jest ono dokładnie na zachodnim wybrzeżu Florydy – na cyplu, który oddzielony jest od stałego lądu Zatoką Tampa. Jak więc łatwo możesz się domyślić, miasteczko to znajduje się dokładnie na przeciwko Tampa i połączone jest z nim trzema, potężnymi mostami.

Clearwater to również jedno z tych miast, które ulokowane jest w strefie o wyjątkowej aktywności sejsmicznej. Faktem jest, że do tej pory większe katastrofy miasto omijały, więc pod tym względem nie musisz się obawiać. Położenie miasta jest wyjątkowo atrakcyjne – mimo drobnych niedogodności. Do Clearwater przylega także niewielka wyspa, która połączona jest ze stałym lądem. To właśnie na niej znajduje się jedna z najsłynniejszych plaż, której koniecznie nie możesz pominąć podczas zwiedzania. Jednym słowem – Clearwater Floryda to miasto, które pozytywnie Cię zaskoczy pod wieloma względami!

Plaża Clearwater z pięknym białym piaskiem na Florydzie w USA, licencja: shutterstock/By mariakray
Plaża Clearwater z pięknym białym piaskiem na Florydzie w USA, licencja: shutterstock/By mariakray

Plaże w Clearwater

Clearwater to miasto, którego nazwa nie wzięła się bez powodu. Miejscowość stała się wśród turystów wyjątkowo popularna właśnie z uwagi na obecność licznych plaż. Zwykle są to rozległe i piaszczyste fragmenty wybrzeża, zlokalizowane nad krystalicznie czystymi wodami oceanu oraz Zatoki Tampa. Jeśli jednak zastanawiasz się, jakie plaże w Clearwater warto odwiedzić, to poniższa lista powinna Ci znacznie ułatwić wybór. Do najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów plaż zaliczają się:

  • Clearwater Beach – jeśli chodzi o Clearwater plaże, to ta zdecydowanie bije wszystkie rekordy popularności. Clearwater Beach jest usytuowana na jednej z wysp, która połączona jest ze stałym lądem długim mostem. Clearwater Beach zajmuje praktycznie całą powierzchnię wspomnianej już wyspy. Jest to więc rozległa plaża piaszczysta, o wyjątkowo swobodnej atmosferze. Znajdziesz tam szereg udogodnień jak np. luksusowe hotele, bary, a także inne atrakcje dla turystów. Pamiętaj, że plaża ta jest wyjątkowo oblegana, więc dobrze będzie, jeśli wybierzesz się tam z samego rana.
  • Sand Key Beach – to z kolei plaża, która znajduje się na wyspie na przeciwko Clearwater Beach. Jest to jedno z bardziej spokojnych i klimatycznych miejsc. Otoczona jest malowniczym lasem, dzięki czemu panuje tam wyjątkowa atmosfera. Plaża ta nie jest tab oblegana przez turystów, więc z pewnością znajdziesz na niej dogodne miejsce.
  • Papaya Street Plaza – to również jedna z plaż, która zlokalizowana jest w pobliżu Clearwater Beach. Jest to mniejszy fragment piaszczystego wybrzeża, który jednak świetnie zaadaptowany jest na potrzeby turystów. Znajdziesz tam klimatyczne bary, restauracje oraz szereg innych atrakcji!

Jak więc widzisz, w Clearwater nie zabraknie Ci plaż, na których możesz korzystać z przepięknej pogody oraz beztroskich kąpieli w oceanie!

Co warto zobaczyć w Clearwater na Florydzie?

Zwiedzanie Clearwater to prawdziwa przyjemność. Jest to typowe, portowe miasto, które wyróżnia się niesamowitym klimatem. Faktem jest, że nie znajdziesz tu zbyt wielu zabytków. Clearwater, mimo wszystko, pozostaje dość nowoczesne. Odwiedź koniecznie Coachman Park, który zlokalizowany jest tuż nad oceanem. Znajdziesz tam wiele atrakcji jak np. kino pod gołym niebem, które jest jednym z bardziej niesamowitych doświadczeń. Wybierz się także do Clearwater Marine Aquarium, jeśli interesujesz się podwodnym światem. To jedno z popularniejszych miejsc w Clearwater, szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

Jeśli poszukujesz w Clearwater miejsca do niezapomnianej rozrywki, wówczas odwiedź Celebration Station. Jest to słynny park rozrywki, który znakuje się w Clearwater. Jest to idealny park zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Oczywiście powinieneś się także wybrać na spacer po centrum miasta. Jest ono względnie nowoczesne, aczkolwiek skrywa w sobie niesamowity urok. Znajdziesz tam wiele restauracji, barów, a także i klubów nocnych, do których możesz udać się na smakowite, kolorowe drinki. Wizyta w Clearwater może być dla Ciebie fenomenalnym doświadczeniem!

Wycieczki po Clearwater zwiedzanie

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Daytona Beach – szpitale i opieka medyczna

Helikopterem nad Miami

Następny

Dodaj komentarz