Vizcaya Museum & Gardens – posiadłość i namiastka życia najbogatszych na Florydzie

Tagi , , , , ,

Już od wielu lat Floryda jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Pełna słynnych zabytków, przepięknej przyrody i bogatej kultury – czego chcieć więcej? Bardzo dobrze znanym i chętnie odwiedzanym zabytkiem jest Vizcaya Museum & Gardens. Czym dokładnie jest to miejsce? Dlaczego warto je zwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wczasy na Florydzie – dlaczego warto?

Floryda jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stanów. Ciepła, sprzyjająca pogoda przez niemal cały rok, piękna, dzika przyroda, liczne zabytki i oryginalna kuchnia sprawiają, że co roku przyjeżdżają tutaj tłumy turystów. Floryda to bardzo zróżnicowany rejon. Z jednej strony można tutaj zobaczyć nowoczesne miasta, pełne kolorowych neonów i wysokich budynków, a z drugiej piękne plaże i niemal dziewiczą przyrodę. Podobnie jest z tutejszą kuchnią, która jest bardzo zróżnicowana i łączy w sobie smaki pochodzące z różnych krajów. Słoneczna pogoda przyciąga wielbicieli plażowania, pływania czy sportów wodnych. Floryda jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Vizcaya Museum & Gardens

Vizcaya Museum & Gardens jest poniekąd jednym z najważniejszych symboli południowo-wschodniej Florydy. Czym dokładnie jest ten zabytek? Jest to dawna posiadłość znanego przedsiębiorcy Jamesa Deeringa. Mieści się ona w Miami w dzielnicy, która dzisiaj znana jest jako Coconut Grove. Okres powstawania willi przypada na lata 1914-1923. Została zbudowana w stylu śródziemnomorskiego renesansu z elementami baroku. Inspiracją dla stworzenia willi były architektura i przyroda w Toskanii oraz Wenecji Euganejskiej. Architektem budynku był Burrall Hoffmann, kierownikiem projektu Paul Chalfin, a architektem krajobrazu – Diego Suarez. Do willi przynależą również rozległe ogrody w stylu włoskiego odrodzenia, a także zabytkowy kompleks budynków gospodarczych. Dzisiaj mieści się tutaj muzeum, które chętnie odwiedza mnóstwo turystów.

Co można znaleźć w Vizcaya Museum & Gardens?

W will jest aż siedemdziesiąt pokoi o bardzo charakterystycznych wnętrzach, pełnych antyków i pięknych zdobień. Większość eksponatów w muzeum to głównie antyki z Europy, zwłaszcza z okresu od XV do XIX wieku. Można tutaj podziwiać angielską ceramikę, historyczną kuchnię w stylu francuskim czy rzeźby z Wenecji. Zwiedzając posiadłość możemy także dowiedzieć się wiele o jej historii, która jest pełna kreatywnych i innowacyjnych osób. W willi odbywają się także liczne imprezy i wydarzenia, dzięki którym muzeum zbiera fundusze potrzebne do konserwacji budynku. Co roku odbywa się tu bal kostiumowy na Halloween. Muzeum jest także partnerem wydarzenia Baynanza, podczas którego społeczność czyści zatokę Biscayne. Każdy odwiedzający znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego czy wolimy podziwiać piękną przyrodę, zachwycać się zabytkami czy dowiadywać się o historii danego miejsca.

Ogrody – co można tutaj zobaczyć?

Ogrody Vizcaya należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej wyszukanych ogrodów w całych Stanach Zjednoczonych. Przywodzą na myśl włoskie i francuskie ogrody z XVII i XVIII wieku. Znajdziemy tutaj Sekretny Ogród, Ogród Teatralny, Ogród Labiryntu i Ogród Fontann. Można tutaj zobaczyć przepiękne niskie żywopłoty, orchidee czy lilie wodne. Po obu stronach ogrodów znajduje się rodzimy las.

Kiedy można zwiedzać Vizcaya Museum & Gardens?

Vizcaya Museum & Gardens jest otwarte zwiedzać niemal każdego dnia. Muzeum, które stale przyciąga mnóstwo turystów czynne jest od wtorku do niedzieli, z ważnych świąt, takich jak Boże Narodzenie i Święto Dziękczynienia. Posiadłość można zwiedzać od 9:30 do 17:00, a ogrody do 17:30.

Bilety do Vizcaya Museum & Gardens

Ceny biletów do Vizcaya Museum & Gardens różnią się od siebie w zależności od wieku czy profesji. Osoby powyżej 13. roku życia za bilet płacą 25$, bilety dla dzieci w wieku 6-12 lat kosztują 10$, a dzieci poniżej 5. roku życia mogą wejść za darmo. Na darmowe bilety mogą także liczyć amerykańscy weterani wojenni i osoby wykonujące czynną służbę wojskową.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Zoo w Miami – zasady zwiedzania, bilety oraz przydatne informacje dla zwiedzających

Miami jakiego nie znacie – największe atrakcje wschodniego wybrzeża Florydy

Następny

Dodaj komentarz