Ekstremalne atrakcje na Florydzie

Tagi , , , , , ,

Atrakcji na Florydzie z pewnością nie brakuje. Dla miłośników nieco bardziej ekstremalnych przeżyć niż tylko odpoczynek na plaży Floryda także gwarantuje sporo nietuzinkowych rozrywek. Poznaj ekstremalne atrakcje na Florydzie, które na zawsze zapadną w pamięć. Przejażdżka poduszkowcem wśród aligatorów i krokodyli amerykańskich, nurkowanie z rekinami czy safari wśród dzikich zwierząt to tylko niektóre z przykładów.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Safari – spotkanie z dzikimi zwierzętami

Lion Country Safari to miejsce, które łączy w sobie park safari i rozrywki. Znajduje się na ponad kilkuset hektarach w Loxahatchee, w hrabstwie Palm Beach. Założono go w 1967 roku, co ciekawe, amerykański przewodnik turystyczny w 2009 roku uznał Lion Country Safari, trzecim najlepszym ogrodem zoologicznym na Florydzie. Oprócz zwiedzania parku samochodem i podziwiania wielu gatunków dzikich zwierząt na wolności, jest możliwość karmienia ptaków, wycieczka łodzią pontonową lub wiosłową, przejażdżka na słoniu oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że jest możliwość noclegu na specjalnym kempingu lub organizacji pikniku.

Busch Gardens Tampa Bay – park rozrywki na Florydzie

Busch Gardens Tampa Bay jest to park rozrywki, który utworzono w Tampa w 1959 roku. Pierwotnie było to miejsce w całości poświęcone zwierzętom. Jednak z czasem dodano również kilka roller coasterów dla odważnych. Na dzieci czekają także atrakcje związane z bohaterami Ulicy Sezamkowej. Oprócz kilku parków tematycznych Disneya tj. Magic Kingdom, Disney’s Hollywood Studios, Epcot oraz Disney’s Animal Kingdom, znajduje się tutaj również park SeaWorld Orlando i  Aquatica Orlando. Warto wiedzieć, że pod względem liczby odwiedzających Busch Gardens Tampa Bay od kilku lat zajmuje 11. miejsce na liście największych parków rozrywki w USA.

Ekstremalne atrakcje na Florydzie – pływanie z krokodylami w Parku Narodowym Everglades

Aligatory i krokodyle amerykańskie słusznie uważa się za niebezpieczne, dzikie oraz wbrew pozorom szybkie gady. Bardzo często w mediach na Florydzie można zobaczyć i usłyszeć komunikaty, które mają na celu ostrzec turystów oraz poinstruować ich jak należy się zachować podczas spotkania z tymi niebezpiecznymi zwierzętami. Nie są one agresywne, unikają ludzi i hałasu, jednak jeśli je sprowokujemy mogą być dużym zagrożeniem.

W Parku Narodowym Everglades leżącym około 60 km od Miami można spotkać krokodyle i aligatory w ich naturalnym środowisku. Co więcej, bagna Everglades są jednym z nielicznych miejsc, niedotkniętych ręką człowieka. Znajdują się szerokie połacie lasów cyprysowych, namorzynowych oraz tereny lęgowe wielu zagrożonych ptaków. Najpopularniejszym oraz najbardziej ekstremalnym sposobem zwiedzania tego miejsca jest rejs poduszkowcem zwanym Airboat. Jest to łódź poduszkowa z ogromnym wiatrakiem z tyłu, napędzają ją 2 silniki diesla o dużej mocy. Park Narodowy Everglades zajmuje 6105 km², niektóre jego części można zwiedzać autem, niektóre tylko na piechotę lub właśnie poduszkowcem.

Florida Shark Diving Trips – nurkowanie z rekinami

Wody otaczające półwysep Floryda mają największą koncentrację rekinów, niż inne linie brzegowe na wschodnim wybrzeżu USA. Wśród niezwykłe ekstremalnych atrakcji Florydy znajduje się nurkowanie z rekinami. Z pewnością, jest to forma zwiedzania dla ludzi o mocnych nerwach. Rejsy dostosowane są zarówno dla doświadczonych nurków oraz dla nowicjuszy.

Na takich morskich wyprawach nurkowych z rekinami, jest możliwość zobaczenia jednych z największych gatunków drapieżnych rekinów na świecie. Wyprawy odbywają się w odległości około 5,5 km ( 3 mil morskich) od brzegu.

Ekstremalne atrakcje na Florydzie – oko w oko z dzikimi kotami

Big Cat Rescue to kolejna na Florydzie ostoja dzikich, maltretowanych oraz opuszczonych wielkich kotów. Tak naprawdę jest to dom dla ponad 60 zwierząt tj. tygrysów, jaguarów, lampartów, lwów, rysiów, karakalów stepowych i innych dzikich gatunków kotów. Podczas zwiedzania Big Cat Rescue odwiedzający mogą zobaczyć jak wygląda opieka i rehabilitacja tych zwierząt. Najważniejszą misją tej organizacji non-profit oprócz opieki jest powstrzymanie handlu dzikimi, dużymi kotami, które przetrzymywane są w okropnych warunkach. Co warto wiedzieć, w przeciwieństwie do ogrodu zoologicznego, turyści mogą zwiedzać to miejsce tylko w trakcie zarezerwowanej wcześniej wycieczki z przewodnikiem. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością, dlatego warto z wyprzedzeniem zarezerwować bilet.

Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego na Cape Canaveral

Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego to atrakcja położona na Cape Canaveral – przylądku Canaveral na Florydzie. Znajdują się tutaj  wciąż działające wyrzutnie rakiet, które wystrzeliwują na orbitę statki kosmiczne bezzałogowe i załogowe oraz satelity. Jednak największy rozgłos i popularność przynoszą temu miejscu obecnie misje kosmiczne firmy SpaceX.

W Centrum znajdują się także rakiety typu Falcon 1-9. Przy odrobinie szczęścia warto zaplanować wizytę podczas, której olbrzymia rakieta Falcon Heavy zostaje wystrzelona w kosmos. W zbiorze eksponatów oraz artefaktów zgromadzonych w John F. Kennedy Space Center ( KSC) można także zobaczyć osiągnięcia misji Apollo 7-10 i nowoczesną technologię, która zapewniła bezpieczeństwo astronautom podczas podróży Apollo na Księżyc. W trakcie zwiedzania KSC można zajrzeć również wgłąb prawdziwego modułu dowodzenia wczesnych misji Apollo. Dzięki czemu można znacznie lepiej zrozumieć, w jaki sposób astronauci przetransportowali łazik na Księżyc i jak zadokowano moduł dowodzenia i serwisowy. Z pewnością John F. Kennedy Space Center na Cape jest warte zobaczenia, jeśli nie lubimy nudy podczas wakacji.

Ekstremalne atrkacje na Florydzie – Park Narodowy Dry Tortugas

Park Narodowy Dry Tortugas jest to archipelag siedmiu, małych wysepek koralowych, które otoczone są krystalicznie przejrzystymi wodami Zatoki Meksykańskiej. Dry Tortugas to nietuzinkowe miejsce, które dzięki swojej lokalizacji nie jest jeszcze tak bardzo „zadeptywane” przez turystów. Natomiast dla tych, którzy mieli szczęście odcisnąć swój ślad stopy na malowniczej plaży w parku Dry Tortugas, miejsce to pozostanie na zawsze niewątpliwie jednym z najpiękniejszych na świecie. Bush Key, Garden Key i Long Key, to 3 malutkie, koralowe wysepki, które połączono ze sobą wąskimi przesmykami, zostały wyznaczone jako centralne miejsce parku.

Co ciekawe, Fort Jefferson, który szybko stał się atrakcją turystyczną tego archipelagu, to wzniesiona w 1846 roku forteca, która miała być siedzibą floty amerykańskiej. Fort Jefferson miał na celu także kontrolowanie oraz powstrzymywanie piratów grasujących na terenach Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego. Niestety budowa fortu nie została nigdy ukończona, z powodu wysokich kosztów utrzymania, wynikających głównie ze zniszczeń pochodzących z często występujących na tym terenie huraganów. Co więcej, w 1874 roku flota amerykańska całkowicie opuściła to miejsce i obecnie można je zwiedzać.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Atrakcje na Florydzie, gdy pada deszcz

The Florida Aquarium w Tampa na Florydzie – wyjątkowa podróż w głębiny morskich i oceanicznych wód

Następny

Dodaj komentarz