Hollywood Beach Broadwalk — 4-kilometrowy deptak symbolem Florydy

Tagi , , , , ,

Promenady są miejscami, które skupiają uwagę turystów i tym samym roztaczają specyficzny klimat. Szybko budzi to w nas potrzebę delektowania się otaczającymi widokami czy poszukiwania czegoś smacznego do jedzenia, ale najważniejsze jest chłonięcie urlopowego czasu. Nie każda promenada jest jednak tak wyjątkowa, jak rozpostarta nad Oceanem Atlantyckim Hollywood Beach Broadwalk. Piękny deptak o długości 4 km zlokalizowany jest w Hollywood. To właśnie on będzie głównym bohaterem tego artykułu. Floryda będzie jednak pełnić rolę elementu scenografii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego Hollywood Beach Broadwalk?

Zwróćmy uwagę, że promenada znajduje się w mieście Hollywood, które bywa mylone ze słynną dzielnicą w Los Angeles. Deptak stanowi jeden z symboli słonecznej Florydy. Hollywood Beach Broadwalk wyróżnia się na tle innych promenad położeniem w wyjątkowo pięknym miejscu. Przede wszystkim mowa tutaj o lazurowej wodzie w otoczeniu pięknych palm i obficie występujących promieniach słońca. 4 km deptaku to jednak również zróżnicowane okoliczności. Na trasie znajdziemy nie tylko słynne restauracje, ale również atmosferę, która przypomina nieco wioskę. Sprawia to, że Hollywood Beach Broadwalk idealnie nadaje się na romantyczny spacer wieczorem. Zmęczenie spacerem możemy skorzystać z okolicznej oferty gastronomicznej i m.in. spróbować doskonałej kawy z licznych kawiarni.

Możliwości odwiedzenia Hollywood Beach Broadwalk

Najskuteczniejszą metodą zwiedzania tego miejsca jest wybór miasta Hollywood na Florydzie. Jest to miejsce, które doskonale nadaje się na główny cel podróży. Szczególnie że miasto zlokalizowane jest zaledwie 22 km od Miami, co sprawia, że można te miejsca łatwo połączyć w ramach jednej podróży. Do Miami oczywiście najłatwiej będzie dostać się, wykorzystując port lotniczy w najważniejszym mieście Florydy.

Atrakcje w obrębie promenady

Najważniejszy w Hollywood Beach Broadwalk jest sam widok na jasnobłękitny ocean. Przede wszystkim chodzi tutaj o okoliczności przyrody, które są wyjątkowe. Plaża została wyróżniona nagrodą Blue Wave, co oznacza, że jest ona traktowana jako jedna z najbezpieczniejszych i najprzyjaźniejszych dla turystów. To jednak nie wszystko. Promenada doskonale nadaje się na aktywny wypoczynek. Wybierając rower lub rolki, będziemy mogli poczuć się jak mieszkańcy, którzy uprawiają tutaj tego rodzaju aktywności. Już wcześniej wspomnieliśmy o ofercie gastronomicznej, która w tym miejscu jest wyjątkowo atrakcyjna i warto z niej skorzystać. Sama plaża została wskazana przez Trip Advisor jako jedna z najładniejszych w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście oznacza to rywalizację z pięknymi deptakami i plażami. Ciekawą atrakcją są historyczne korty do gry w paddleball. Będąc w tym miejscu, warto zainteresować się tą aktywnością.

Hollywood Beach Broadwalk, czyli znacznie więcej niż symbol

Będąc w danym mieście, chcemy spróbować poczuć jego klimat. Hollywood Beach Broadwalk może w skrócie wyrażać całą Florydę. Kwintesencją w tym przypadku jest połączenia piękna Oceanu Atlantyckiego z niezwykłym klimatem (bardzo wiele dni słonecznych) i okolicznościami przyrody. Traktowanie więc promenady wyłącznie w formie symbolu to niedocenienie tego miejsca. Nagrody nie zostały wybrane przypadkowo. Zarówno odznaczenie samej plaży, jak i całej promenady wydaje się naturalne dla każdego, kto chociaż raz przeszedł się deptakiem. Clean Beaches Council nieprzypadkowo nazwało tutejszą plażę jako najbardziej innowacyjną. Blue Wave świadczy o bezpieczeństwie tej plaży. Przede wszystkim jednak nieprzypadkowe są odznaczenia od turystów, którzy mieli przyjemność przejść się po Beach Broadwalk. Warto poczytać liczne opinie o tym miejscu, gdy z danych ogromnej próby statystycznej wyróżnia się jeden wniosek — promenadę w Hollywood warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Podsumowanie

Floryda stanowi jeden z najpiękniejszych regionów na świecie. Wiele słonecznych dni i piękne okoliczności przyrody sprawiają, że ten obszar jest tak wyjątkowy. Hollywood Beach Broadwalk to z kolei jeden z symboli Florydy. Może on stanowić odpowiednik regionu w pigułce. To właśnie na tej promenadzie możemy poczuć się jak w wielu filmach z akcją zlokalizowaną przy słonecznych obszarach oceanu. Podczas zwiedzania Florydy warto uwzględnić Hollywood Beach Broadwalk w swoich planach. Emocje z tym związane z pewnością pozostaną z turystami do końca życia.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Jakie zwierzęta można zobaczyć na Florydzie?

Afrykańskie safari na Florydzie – Lion Country Safari

Następny

Dodaj komentarz