Jakie zwierzęta można zobaczyć na Florydzie?

Tagi , , , , , , , ,

Według raportów Floryda od wielu lat jest najchętniej odwiedzanym regionem turystycznym na świecie. Oszacowano, że występuje tu blisko 250 słonecznych dni w roku. Otoczona przez wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego, stwarza doskonałe warunki do wypoczynku pośród 1067 km piaszczystych plaż, z których można korzystać przez cały rok. Floryda to również jedno z miejsc, w którym odnajdziemy doskonałe warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doskonała infrastruktura turystyczna sprawia, iż dobrze poczują się tutaj miłośnicy pływania, biegania, jazdy na rowerze, paralotniarstwa, a także golfa. Na Florydzie znajdziemy również lazurowe wody, w których żyją dziesiątki gatunków dzikich zwierząt, które każdego roku przyciągają tutaj miliony turystów. Jakie zwierzęta więc możemy spotkać na Florydzie?

W przybrzeżnych wodach Florydy możemy spotkać delfiny, a wypływając na otwarte wody oceaniczne również majestatyczne wieloryby. Floryda to również dom dla ponad miliona aligatorów i niezliczonej ilości ptactwa, które na tamtejszych bagnach może bez przeszkód żyć i rozmnażać się. Mieszkańcy, żyjąc od lat w poszanowaniu do otaczającej przyrody, chronią ją, tego samego oczekując od przyjezdnych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Floryda – położenie

Floryda położona jest na wielkim półwyspie usytuowanym pomiędzy Zatoką Meksykańską, Oceanem Atlantyckim i Cieśniną Florydzką. Panuje tu klimat podrównikowy i zwrotnikowy morski. Prąd Zatokowy sprawia, że Floryda uznawana jest za jeden z najbardziej wilgotnych obszarów w kraju. Pomimo tego, iż region ten należy do najbardziej zaludnionych w USA, na terenie Florydy znajduje się kilkanaście obszarów przyrodniczych objętych ochroną, w których niespiesznie możemy obserwować dziką przyrodę.

Floryda – parki narodowe

Floryda to aż trzy parki narodowe. Najbardziej znany położony jest w południowej części stanu i nosi nazwę Everglades National Park. Oprócz tego, iż jest to największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej, Everglades national Park to również największy las namorzynowy na półkuli północnej. To tutaj znajdziemy 3-metrowe aligatory oraz pytony. Większość obszaru Everglades National Park można zwiedzać jedynie drogą wodną, przy pomocy kajaków, motorówek oraz najbardziej znanych airboats. Drugim miejscem objętym ścisłą ochroną jest Big Cypresse National Preserve. Choć położony w sąsiedztwie Everglades, posiada od niego więcej terenów suchych, z naciskiem na lasy cyprysowe, od których bierze swoją nazwę. Znajdziemy tu wiele doskonale poprowadzonych dróg rowerowych i trekingowych. Zmotoryzowanych ucieszy zaś fakt, iż w rezerwacie znajduje się kilka tras off-road. Dry Tortugass National Park to prawdziwy raj dla miłośników fauny i flory morksiej oraz ptactwa wodnego. Rafa koralowa jest również największą atrakcją Biscayne National Park, w którm można nurkować z butlą. Podążając drogą terenów objętych ochroną na Florydzie znajdziemy aż 11 miejsc, w których na każdym kroku możemy natknąć się na dzikie zwierzęta i pierwotną roślinność, charakterystyczną dla tego regionu.

Egzotyczne zwierzęta na Florydzie

Na Florydzie aż roi się od niebezpiecznych zwierząt. Oprócz aligatorów i krokodyli, których żyje tu około 1,3 mln, na Florydzie znajdziemy co najmniej 26 gatunków węży, w tym grzechotników. O ile te groźne zwierzęta widujemy w parkach narodowych pod okiem przeszkolonych przewodników, możemy czuć się bezpiecznie. Jednakże kiedy zobaczymy je przed wynajmowanym domkiem lub hotelem warto wiedzieć, jak się wówczas zachować. Podczas bliskiego spotkania z gadem nie można panikować. Nie podchodzić do niego w celu zrobienia zdjęcia, ani nie dokarmiać. Najlepiej powoli się wycofać, ciągle spoglądając w stronę zwierzęcia, a w sytuacji, w której gad pojawił się na terenie wynajmowanego przez nas domku zadzwonić po odpowiednie służby, które go złapią i przetransportują w bezpieczne miejsce. Na Florydzie działają firmy które specjalizują się w wyłapywaniu krokodyli.

Niebezpieczne zwierzęta na Florydzie od lat przyciągają do tego stanu miliony turystów. Możliwość obcowania z tymi majestatycznymi stworzeniami kusi. Dziko żyjące zielone iguany osiągające wielkość 1,5 m długości, w rzeczywistości przybierają różne barwy. Miejscowe władze ostrzegają, iż do iguan nie należy się zbliżać. Choć są roślinożerne, posiadają ostre zęby, które z łatwością przebiją się przez ludzką skórę. Podobnie w przypadku nieprzewidywalnych jaguarów oraz grzechotników. Choć dla mieszkańców naszego kraju sytuacje te mogą nie mieścić się w głowach, dla miejszkańców Florydy są integralnym elementem życia. Duży odsetek zwierząt wypuszczanych nielegalnie na wolność spowodował, że na Florydzie występuje dużo kapibar, a także jaszczurów.

Floryda – morskie zwierzęta

Floryda to również wspaniały morski świat. W przybrzeżnych wodach zobaczymy nie tylko brodzące w poszukiwaniu jedzenia flamingi, ale i wzbudzające sympatię przybyłych manaty. Te niezwykłe zwierzęta z rodziny Siren mogą przebywać pod wodą nawet 15 min. Morskie zwierzęta można oglądać wynajmując łódź lub kupując jedną z wycieczek. Większość tych morskich maskotek żyje w 156-kilometrowym odcinku wybrzeża Atlantyku o nazwie Indian River Lagoon. Manaty znajdują się pod ochroną, gdyż na wolności żyje ich obecnie około 6000.

Przyjeżdżając do USA z dziećmi warto udać się do jednego z parków wolnych na Florydzie. Do najchętniej odwiedzanych należy Aquatica Orlando, Disney’s Blizzard Beach Water Park oraz Disney’s Typhoon lagoon Water Park. Aquatica Orlando to park wodny, który powstał w 2008 roku. Jako park tematyczny, koncentruje się na zwierzętach zamieszkujących morza oraz oceany. Podobnie jak pozostałe tego typu obiekty na Florydzie otwarty jest przez cały rok.

Wędkowanie na Florydzie

Floryda posiada jedne z najlepszych oraz najbardziej zróżnicowanych łowisk na świecie. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest miasteczko rybackie Destin. Na miejscu można wybierać pomiędzy rybołówstwem przybrzeżnym i morskim. Tampa to miejsce dla osób, które wolą połowy przybrzeżne. W Daytona Beach można łowić ryby w wodach rzeki Halifax lub wyruszyć na otwarte wody w poszukiwaniu słynnej ryby Wahoo. Profesjonalny sprzęt wędkarski na szczęście można wynająć na miejscu od firm organizujących wycieczki połączone z wędkowaniem. Wybierając sprawdzone jednostki, możemy liczyć na wsparcie ze strony profesjonalnego zespołu, z którym wypływa się na otwarte morze, a także towarzystwo zapalonych wędkarzy z całego świata, którzy chętnie wymienią się zgromadzoną wiedzą dotyczącą najlepszych łowisk.

Na Florydzie doskonale odnajdą się osoby, które lubią wysoką temperaturę. W świadomości przyjeżdżających do tego stanu utarło się przekonanie, iż największy postrach pośród mieszkańców wzbudza zepsuta klimatyzacja. Floryda to również dom wielu znanych osób. Dlaczego wybierają Florydę? Otóż w tym pięknym stanie nie odprowadza się dodatkowego podatku od zarobków, co pozwala wiele zaoszczędzić. Chcąc przeprowadzić się do Stanów, warto wziąć to pod uwagę. Ze względu na sprzyjający klimat na Florydzie wszystko jest większe. Dotyczy to nie tylko luksusowych willi, ale i zwierząt. W tym stanie występują niespotykanych rozmiarów insekty i robaki, przez co moskitiery w oknach są tutaj koniecznością. Wiele zwierząt na Florydzie żyje na wolności. Należy o tym pamiętać podczas spacerów po okolicy. O ile w Polsce na ulicy natrafimy na zagubione psy i koty, tak na Florydzie może to być długi na trzy metry aligator lub przerośnięta świnka morska, która w tej części świata nazywana jest kapibarą. Niepozornie wyglądające mogą być niezwykle niebezpieczne, dlatego lepiej zejść im z drogi.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Jak wygląda życie nocne na Florydzie? Najlepsze miejsca do zabawy

Hollywood Beach Broadwalk — 4-kilometrowy deptak symbolem Florydy

Następny

Dodaj komentarz