LEGOLAND Florida – miejsce w którym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Tagi , , , , ,

Floryda przyciąga turystów przede wszystkim słoneczną pogodą i pięknym wybrzeżem oraz licznymi atrakcjami. Jedną z nich jest leżący w samym sercu stanu park rozrywki LEGOLAND, który każdego roku odwiedza tysiące rodzin z dziećmi.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

LEGOLAND na Florydzie – zabawa dla całej rodziny

Amerykański LEGOLAND jest jednym z kilkunastu takich parków na całym świecie. Został stworzony z myślą o najmłodszych i rodzinach z dziećmi. Park zajmuje powierzchnię ponad 150 hektarów i jest miejscem, w którym można spędzić popołudnie, weekend lub rodzinne wakacje. Resort otoczony jest jeziorami i leży w spokojnej okolicy miejscowości Winter Haven, pomiędzy miastami Orlando i Tampa. W skład całego kompleksu wchodzą: park rozrywki, park wodny i specjalne miejsca z sezonowymi wydarzeniami tematycznymi, a kolorowy świat LEGO oferuje ponad 50 różnych atrakcji inspirowanych popularnymi markami i postaciami LEGO.

Tematyczny park rozrywki

Część LEGOLANDU, w której znajduje się park rozrywki, podzielony został na kilkanaście tematycznych części:

 • Fun Town z barwnymi karuzelami i placami zabaw;
 • The Beginning, w którym można zbudować z klocków LEGO wszystko to, czego dusza zapragnie;
 • LEGO Technics z licznymi kolejkami górskimi przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych;
 • The LEGO Movie World pozwalający na zabawę w towarzystwie atrakcji i bohaterów znanych z filmów LEGO;
 • Miniland USA z atrakcjami inspirowany historią Stanów Zjednoczonych;
 • DUPLO Valley z zabawami i atrakcjami skierowanymi dla najmłodszych;
 • LEGO Kingdoms z licznymi kolejkami, parkiem linowym i labiryntami korytarzy ukrytymi w zamkowych murach z klocków LEGO;
 • Land of Adventure umożliwiające przejażdżkę w stylu safari i zabawę w jednej z kilku tematycznych sal zabaw;
 • LEGO City pozwalające na zabawę w miasteczku zbudowanym z klocków LEGO;
 • Imagination Zone z licznymi zajęciami praktycznymi i możliwością tworzenia budowli z nieograniczonej ilości klocków;
 • Cypress Gardens umieszczony w samym sercu niesamowitego ogrodu botanicznego z gigantycznymi drzewami;
 • Heartlake City z muzycznymi fontannami i możliwością przejażdżki na wielu kolorowych kolejkach;
 • LEGO NINJAGO World przeznaczony dla fanów klocków LEGO i przygód wojowników ninja.

Park wodny LEGOLAND

Stworzony na terenie resortu park wodny obejmuje kilkanaście basenów różnej wielkości, rozmieszczonych pośród zieleni pod gołym niebem. W basenach znajdują się liczne, kolorowe zjeżdżalnie o różnych kształtach i rozmiarach, interaktywne place zabaw i ścianki wspinaczkowe otoczone wodą, sztuczne fale, a także leniwa rzeka z pływającymi po niej pontonami i statkami.

Pomiędzy basenami jest także miejsce, w którym można zbudować własną łódź z klocków LEGO. Można również wziąć udział w wyścigu statków, konkurując z innymi uczestnikami.

Park tematyczny czynny jest w weekendy w godzinach 10:00 – 19:00 oraz w tygodniu od 10:00 do 17:00. Park wodny otwarty jest w weekendy w godzinach 11:00 – 17:00, a w trakcie tygodnia od 12:00 do 16:00. Bilet wstępu dla jednej osoby umożliwiający całodniowy pobyt na terenie kompleksu w regularnej cenie kosztuje 99,99 dolarów, jest też oczywiście opcja zakupu biletów rodzinnych oraz grupowych.

Na terenie całego kompleksu nie brakuje miejsc, gdzie można uzupełnić kalorie stracone podczas wielogodzinnej zabawy i zwiedzania zakamarków parku. Oferta gastronomiczna jest bardzo bogata, od kanapek, przez dania z grilla i tacos, aż po pizzę, makarony oraz lody i desery. Są tu też sklepy, w których sprzedaje się zestawy kultowych klocków i związane z nimi gadżety dla największych fanów LEGO.

Jak zaplanować wycieczkę do parku rozrywki LEGOLAND?

Chcąc odwiedzić LEGOLAND na Florydzie, można zaplanować wycieczkę i pobyt samodzielnie, a także skorzystać z gotowych pakietów wakacyjnych oferowanych przez park.

LEGOLAND – hotele

Na terenie kompleksu poza parkami rozrywki jest wszystko to, co potrzebne podczas wakacyjnego pobytu – sklepy, kawiarnie i restauracje, jak też obiekty hotelowe: LEGOLAND Florida Resort hotel z basenem i pokojami w motywach LEGO, oraz Private Entrance Suite near Legoland & State Farm. Obiekt Private Entrance Suite near Legoland & State Farm, usytuowany w miejscowości Winter Haven, oferuje bezpłatne WiFi, a także bezpłatny prywatny parking. Odległość od Legoland Florida to 1km. W każdej opcji zakwaterowania w obiekcie znajduje się biurko, telewizor z płaskim ekranem, a także prywatna łazienka.Na wyposażeniu są także ręczniki i pościel. Wszystkie pokoje w obiekcie wyposażone są w klimatyzację i szafę.

LEGOLAND – parkingi

Można też wybrać się do parku, spędzając czas w jednym z pobliskich miast na Florydzie. Dojazd z Orlando lub Tampy zajmuje nie więcej niż 45 minut. Przed parkiem można wygodnie zaparkować na dużym, strzeżonym parkingu, a wykupując bilet online, za postój płaci się ok. 33 dolarów. Wejście do parku znajduje się kilka minut spacerem od parkingu.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Miami Children’s Museum – centrum edukacyjne dla dzieci w Miami

Kulinarna podróż po Florydzie

Następny

Dodaj komentarz