Miasto Destin – co możesz tam zobaczyć?

Tagi , , , ,

Floryda to stan w USA, który stale zachwyca podróżnych. Nie da się ukryć, że w dużej mierze kojarzy się on głównie z majestatycznymi plażami, surferami oraz wiecznym słońcem. Oczywiście duże metropolie na Florydzie od zawsze stanowiły główne centra turystyczne. Niemniej jednak w ostatnich latach zarówno mieszkańcy jak i niektórzy z podróżnych zaczęli poszukiwać na Florydzie miejsc, w których będą mogli wypocząć bez większego tłumu i zgiełku. Okazuje się, że jednym z nich może być skromne, aczkolwiek urokliwe miasteczko Destin. Jak możesz się do niego dostać i co musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Destin?

Destin to miasteczko, które przez wielu podróżnych było niesłusznie pomijane i niedoceniane. Tak naprawę, większość turystów skupia się jedynie na południowej części Florydy, nie wierząc, że jej północna część również może być zaskakująca. Destin jest właśnie na to najlepszym przykładem. To niewielkie, liczące zaledwie 12 tysięcy mieszkańców miasteczko, które zlokalizowane jest w hrabstwie Okaloosa na Florydzie. To miasto leży pomiędzy Miramar Beach a Okaloosa Island i łączy się z nią za pomocą monumentalnego mostu.

Jeśli planujesz odwiedzić Destin Na Florydzie, to najprostszym rozwiązaniem będzie przylot na lotnisko Destin – Fort Walton Beach Airport. Oczywiście nie oczekuj tego, że dolecisz tam z Polski. Lotnisko to obsługuje jedynie loty krajowe, więc możesz np. wybrać z Orlando, Miami lub Tampy. Destin – położenie również zasługuje na uwagę. Miasteczko to jest bowiem usytuowane na cyplu, aczkolwiek z dwóch stron połączone jest ono mostami między innymi z aglomeracją Fort Walton. Czekają tam na Ciebie nie tylko malownicze plaże, ale także i fenomenalne widoki, którymi będziesz mógł cieszyć się w spokoju, bez tłumu innych turystów.

Destin plaże

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, Destin to niewielkie, można nawet powiedzieć, że kameralne miasteczko na Florydzie. Jednocześnie z roku na rok odwiedza je coraz więcej turystów, czemu absolutnie nie można się dziwić. To właśnie tam będziesz mógł znaleźć prawdopodobnie jedne z najpiękniejszych plaż na Florydzie. To właśnie z tego powodu, Destin nazywany jest jednym z najlepszych wakacyjnych kurortów, w którym można się odprężyć i zrelaksować. Plaże, które tam znajdziesz to między innymi:

  • Norrie’go Point Beach – to plaża znajdująca się praktycznie w samym centrum miasteczka. Jest to rozległy pas piaszczystego wybrzeża wraz ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą dla plażowiczów. Nie brakuje tam również barów z przekąskami, a w sezonie pojawiają się także kluby nocne;
  • June White Decker Park – to kolejne miejsce do plażowania, tym razem we wschodniej części miasta. Jest to mała, kameralna plaża w otoczeniu terenów zielonych, na której będziesz mógł w spokoju wypocząć;
  • SunDestin Beach – to z kolei plaża w południowym Destin, która jest uznawana za jedną  najbardziej rozrywkowych w mieście;
  • Pelican Beach – ta plaża znajduje się tuż obok SunDestin Beach. Również jest ona świetnie przystosowana do potrzeb turystów.

Jak więc widzisz, plaż w tym niewielkim kurorcie Ci nie zabraknie!

Zwiedzanie Destin na Florydzie

Zwiedzanie Destin nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.  Tak naprawdę, poza ścisłym centrum w mieście nie ma zbyt wielu zabytków. Znajdziesz tam za to parki przyrody i parki miejskie, które pozwolą Ci obcować z niesamowitą przyrodą. Odwiedź koniecznie port miejski, a także udaj się do parku przygód – Urban Air Trampoline and Adventure Park. Dodatkowo możesz korzystać z wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, które znajdują się praktycznie na każdej z plaż.

Restauracje w Destin na Florydzie

Restauracje w Destin mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Jak na takie małe miasteczko, baza gastronomiczna jest tu świetnie rozwinięta, więc z pewnością nie będziesz mógł narzekać. Do najlepszych lokali zaliczają się:

  • Beach Walk Cafe – kawiarnia oraz restauracja śródziemnomorska;
  • Pazzo Italiano Destin – jak łatwo możesz się domyślić, jest to lokal z kuchnią włoską oraz znakomitą pizzą;
  • Marina Cafe – to restauracja zlokalizowana przy plaży, która serwuje specjały kuchni śródziemnomorskiej. 

Dodatkowo w Destin znajdziesz także kilka barów i pubów, które otwarte są do późnych godzin nocnych.

Hotele i apartamenty w Destin

Nocleg w Destin również znajdziesz bez najmniejszego problemu. W mieście możesz skorzystać zarówno z apartamentów jak i luksusowych hoteli. Do najlepszych z nich zaliczają się:

  • Hampton inn and Suites Destin – apartamenty te są prestiżowe, zlokalizowane przy plaży, a dodatkowo oferują Ci dostęp do basenu;
  • The Palms of Destin Resort – jeśli szukasz luksusowego, butikowego hotelu w mieście to wybierz The Palms of Destin Resort. Ten obiekt gwarantuje Ci najwyższe standardy zakwaterowania oraz szereg udogodnień;
  • Wingate by Wyndham Destin – to nieco skromniejszy hotel w mieście, jednak nie będziesz mógł narzekać na standardy.

Hotele w mieście Destin doskonale dostosowują się do potrzeb turystów, a dostępne pokoje zapewniają wypoczynek z uwzględnieniem najwyższych standardów.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Najpopularniejsze sporty uprawiane przez mieszkańców Florydy

Port St. Lucie – plaża, zwiedzanie, noclegi

Następny

Dodaj komentarz