Miramar Beach – poznaj bajeczną samotnię na Florydzie

, Tagi , , , ,

Floryda to jeden z najbardziej słonecznych stanów w USA. To właśnie tam narodził się surfing, a także wiele innych sportów wodnych. Co więcej. Floryda to także stan, który może pochwalić się największym ruchem turystycznym w całych Stanach Zjednoczonych. Wynika to nie tylko z powodu ciepłej pogody, ale także z malowniczych krajobrazów i plaż, które czekają tam na każdego z turystów. Jedną z najpopularniejszych jest Miramar Beach. Co więc musisz o niej wiedzieć i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Miramar Beach – jak dojechać?

Plaża Miramar Beach to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych plaż na Florydzie. Przyciąga ona tłumy nie tylko tych, którzy są spragnieni słonecznych kąpieli, ale także amatorów wszelkich sportów wodny jak np. surfingu, windsurfingu czy snorkelingu. Miramar Beach – dojazd nie jest zbyt skomplikowany. Plaża ta znajduje się tuż nad Zatoką Meksykańską, w jednostce osadniczej o tej samej nazwie. W prosty sposób można do niej dojechać z miejscowości Pensacola, poruszając się w kierunku wschodnim drogą oznaczoną jako 98. Najprościej będzie tu skorzystać z wypożyczonego samochodu. Dzięki niemu będziesz mógł poruszać się droga usytuowaną tuż nad wodami Zatoki Meksykańskiej. To z kolei da Ci możliwość do podziwiania najpiękniejszych i zapierających dech w piersiach widoków. Przy samej plaży, nie będziesz miał najmniejszego problemu z tym, by zaparkować auto.

Plaża Miramar Beach

Miramar Beach Floryda to jedna z tych plaż, których absolutnie nie powinieneś pominąć w trakcie swojego urlopu. Jest to przede wszystkim kwintesencja piękna natury, w połączeniu z nowoczesnymi udogodnieniami i rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. To właśnie na tej plaży doświadczysz niezapomnianych wrażeń, a także będziesz mógł skorzystać z licznych atrakcji. W stanie Floryda znajduje się łącznie około 266 plaż. Jednak to właśnie Miramar Beach plasuje się na trzeciej pozycji pod względem tych, które zapierają dech w piersiach. Czeka tu na Ciebie turkusowa woda Zatoki Meksykańskiej, a także miękki piasek o głębokim, złocistym kolorze. Jest to idealne miejsce zarówno dla samotnych podróżników jak i dla tych, którzy chcą wypocząć w gronie rodzinnym.

Wybrzeże jest dostępne dla każdego, bez dodatkowych opłat. Co więcej, na plaży znajdują się przygotowane leżaki, miejsca z prysznicem, a także parasole przeciwsłoneczne. Samo wybrzeże jest oddalone około 0.9 mil od ścisłego centrum jednostki osadniczej Miramar Beach. Oznacza to, że na tej plaży możesz wypocząć w spokojnej i cichej atmosferze, zdala od miejskiego zgiełku czy innych niedogodności. Jednocześnie musisz przygotować się również na to, że plaża Miramar Beach jest wyjątkowo popularnym miejscem wypoczynku nie tylko wśród turystów, ale także i wśród miejscowych. Oznacza to, że w sezonie letnim możesz spodziewać się tam nieco większego tłoku, niż w innym okresie.

Restauracje Miramar Beach

Miramar Beach jest świetnie przygotowana na napływ turystów. Możesz być więc pewnym tego, że dosłownie niczego Ci tu nie zabraknie. Z pewnością największą uwagę zawraca świetnie rozbudowana baza gastronomiczna. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej ekskluzywnych restauracji w Miramar Beach można zaliczyć:

  • Seagar’s Prime Steaks & Seafood Restaurant at Hilton Sandestin Resort – jest to jedna z najbardziej prestiżowych restauracji w Miramar Beach, która zaprasza Cię na smakowite dania z grilla, owoce morza i nie tylko. Pamiętaj, że ceny w tej restauracji są dość wysokie, co wynika z jej wysokich standardów.
  • Sandcastles Restaurant & Lounge at Hilton Sandestin Resort – to kolejna restauracja w Miramar Beach, którą koniecznie powinieneś odwiedzić. Znajduje się ona tuż przy piaszczystym wybrzeżu i oferuje Ci bliskie spotkanie z kuchnią śródziemnomorską.
  • Hadashi Sushi Bar at Hilton Sandestin Resort – to restauracja idealna dla Ciebie, jeśli jesteś miłośnikiem dobrego sushi. Lokal ten również usytuowany jest nad samym morzem, a także słynie z wysokiej jakości przygotowywanych posiłków.

Oprócz wyżej wymienionych restauracji w Miramar Beach znajdziesz także inne, mniej lub bardziej prestiżowe, lokale w których nie tylko będziesz mógł spróbować oryginalnych dań, ale także i prestiżowych drinków. Restauracje w Miramar Beach zaspokoją Twoje oczekiwania i potrzeby.

Co warto zobaczyć w Miramar Beach?

Miramar Beach to niewielka jednostka osadnicza tuż nad brzegiem Zatoki Meksykańskiej. Główną jej atrakcją jest wspomniana już plaża o tej samej nazwie. Jednocześnie możesz skorzystać tam także z innych atrakcji, które są przygotowane dla turystów. Odwiedź koniecznie Escapology, czyli popularny pokój zagadek, w którym będziesz mógł potrenować swój umysł. Dodatkową atrakcją może być dla Ciebie również pole do minigolfa, na którym będziesz mógł świetnie się bawić wraz z innymi graczami. Możesz także wybrać się na spacer po ścisłym centrum Miramar Beach. Nie należy ono do największych, ale jest pełne uroku i panuje tam niesamowity klimat. Taka wycieczka z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć!

Autor: Daria Gajewska

Wycieczki po Miramar beach poznaj bajeczna samotnie na florydzie

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Niecodzienne muzea, jakie znajdziesz w Miami

Najpopularniejsze sporty uprawiane przez mieszkańców Florydy

Następny

Dodaj komentarz