Najpopularniejsze sporty uprawiane przez mieszkańców Florydy

Tagi , , , ,

Floryda to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Każdego roku przyciąga ono wielu spragnionych wrażeń turystów. Na Florydzie można nie tylko zachwycać się pięknymi krajobrazami, ale także uprawiać sporty. Które z nich są szczególnie popularne?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sport dla Amerykanów

Sport na Florydzie cieszy się naprawdę sporą popularnością. W stanie tym działa wiele siłowni, a jego mieszkańcy bardzo dbają o swoje zdrowie. Oznacza to, że na Florydzie nie brakuje zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich sportowców. Amerykanie od bardzo dawna traktują sport poważnie i podkreślają, że pełni on w ich życiu bardzo istotną funkcję. Na Florydzie szczególną popularnością cieszą się oczywiście sporty letnie, albowiem wyjątkowy klimat tego stanu sprzyja ich uprawianiu. Jeżeli szukasz miejsca, w którym nie tylko solidnie wypoczniesz, ale również doświadczysz jakościowego sportu, to Floryda będzie strzałem w dziesiątkę. 

Jaki sport uprawiają Amerykanie w wolnym czasie?

Mówiąc Ameryka, większość osób ma przed oczami soccer. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna aktywność, jaką chętnie wykonują Amerykanie. Oprócz tego mają oni obsesję na punkcie hikingu, czyli wędrówek na świeżym powietrzu, oraz wędkarstwa. Spora część mieszkańców Florydy w wolnych chwilach jeździ także na rowerach, zachwycając się równocześnie urokami przyrody, których na Florydzie z pewnością nie brakuje. W USA niezwykle popularne są również sporty zespołowe. Granie w koszykówkę, rugby czy futbol amerykański to tylko niektóre z pomysłów na aktywne spędzanie czasu dla Amerykanów. 

Let’s play soccer

Soccer, czyli piłka nożna, to bezsprzecznie najpopularniejszy sport na świecie. Nie inaczej jest na Florydzie. W stanie tym mecze rozgrywa drużyna piłkarska znana pod nazwą Inter Miami. Właścicielem tego klubu jest David Beckham, czyli emerytowany piłkarz, który przed kilkunastoma laty grał w takich klubach jak Real Madryt czy Manchester United, a jego bajeczne uderzenia z rzutów wolnych zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Popularność tego klubu jest determinowana przede wszystkim przez fakt, że występuje w nim Lionel Messi. Przed transferem Argentyńczyka Inter Miami odnosił już jednak pewne sukcesy i był w stanie przyciągnąć do siebie kilku znanych zawodników. 

A może rugby?

Floryda to nie tylko soccer. Oprócz piłki nożnej w stanie tym wielu fanów ma rugby. Sport ten co prawda nie jest aż tak popularny jak piłka nożna, ale i tak ma sporo miłośników. Na Florydzie istnieje wiele dobrych drużyn, które rywalizują ze sobą nawzajem. Popularność rugby w Stanach Zjednoczonych rośnie w naprawdę szybkim tempie, co sprawia, że coraz więcej osób interesuje się taką formą aktywności. Co prawda, kluby z Florydy w rugby nie mają statusu potentatów na mapie Ameryki, aczkolwiek ich poziom stopniowo rośnie. 

Futbol amerykański

Sportem, który często mylony jest z rugby, jest futbol amerykański. Między dyscyplinami tymi istnieją pewne różnice, jednak cechą wspólną w ich przypadku jest to, że obydwa cieszą się na Florydzie sporym uznaniem. W stanie tym szczególnie popularnym klubem jest Miami (FI). Klub ten jest jedną z mocniejszych ekip w całej futbolowej lidze. Na co dzień rywalizuje on o najwyższe cele z takimi hegemonami jak Louisville czy North Carolina. Drużyna Miami (FI) od dawna odnosi spore sukcesy w futbolu amerykańskim, dzięki czemu mocno przyczyniła się ona do wypromowania tego sportu w całych Stanach Zjednoczonych. 

Surfing na plażach Florydy

Jeżeli wydaje Ci się, że Floryda to stan, w którym można uprawiać wyłącznie sporty zespołowe, to jesteś w poważnym błędzie. Miejsce to jest bowiem na tyle uniwersalne, że coś dla siebie znajdą tutaj zarówno fani aktywności z innymi osobami, jak i miłośnicy sportów uprawianych indywidualnie. Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie podczas pobytu na Florydzie, to warto zdecydować się na surfowanie po plażach. Na Florydzie znajduje się naprawdę sporo plaż, w efekcie czego znalezienie tej idealnej nie powinno być żadnym problemem. Surfing to świetny sposób na eksplorowanie świata, a jego dodatkową zaletą jest to, iż umożliwia przełamywanie własnych barier. Jeżeli więc lubisz pokonywać swoje słabości, to warto zdecydować się na zakup deski surfingowej i spróbowanie swoich sił w tym sporcie. 

Fitness i joga Na Florydzie panują znakomite warunki pogodowe. Dzięki temu w stanie tym można uprawiać wiele wymagających sportów. Mieszkańcy Florydy nie zapominają jednak o prostych aktywnościach, które są stosowane przez naprawdę szerokie grono osób. Osoby mieszkające na Florydzie bardzo chętnie wykonują fitness i jogę, aby zadbać o swoją sylwetkę i poprawić własną aparycję, a także przyjemnie spędzić czas. Uprawianie fitness oraz jogi nie wymaga posiadania dużych umiejętności sportowych, a równocześnie jest bardzo efektywne, gdyż daje świetne efekty. Fitness oraz joga uprawiane są przez niemal wszystkich, bez względu na wiek czy płeć, aczkolwiek szczególnie popularne są one u młodych kobiet. Dzięki nim panie mogą bowiem utrzymać swoje zdrowie i wygląd w idealnej kondycji.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Miramar Beach – poznaj bajeczną samotnię na Florydzie

Miasto Destin – co możesz tam zobaczyć?

Następny

Dodaj komentarz