Niecodzienne muzea, jakie znajdziesz w Miami

Tagi ,

Miami – tętniąca życiem metropolia na Florydzie, która zlokalizowana jest w malowniczy sposób tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Na co dzień w mieście tym mieszka prawie pół miliona mieszkańców. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat, to właśnie Miami stało się głównym ośrodkiem turystycznym Florydy. Jest to miasto, które gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale także cały szereg, unikalnych atrakcji turystycznych. Jeśli wizyty w muzach na co dzień nie kojarzą Ci się zbyt dobrze, to Miami całkowicie może zmienić Twoją opinię! Poznaj niecodzienne muzea, jakie możesz w tym mieście znaleźć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wpadnij do muzeum iluzji w Miami

Miami to miasto wyjątkowo różnorodne. Z pewnością jesteś świadomy tego, że przeplatają się tam różne kultury, a także różnorodne dziedziny artystyczne. Jeśli więc chcesz wybrać się do jednego, z bardziej niecodziennych i nietypowych muzeum, to postawa na to, które dostarczy Ci niesamowitych wrażeń optycznych! Mowa tu o Muzeum Iluzji w Miami, które od wielu lat cieszy się już niesłabnącą popularnościa. Znajduje się ono praktycznie w samym centum miasta, a wejściówki musisz zarezerwowac odpowiednio wcześnie. Zdarza się, że turyści czekają na możliwość wejścia kilka tygodni! Zastanawiasz się, co czeka na Ciebie podczas wizyty w Muzeum Iluzji w Miami? Możesz być pewny, że są to jedynie niesamowite wrażenia, z którymi wcześniej mogłeś się po prostu nie spotkać. Obecnie w muzeum tym realizowane są dwa projekty:

  • 3D Ilusions – jest to poniekąd projekt odwołujący się do istoty powstania muzeum, kiedy to inspiracją były umysły i wyobraźnia każdego człowieka. Podczas zwiedzania kolejnych wystaw 3D Ilusions będziesz miał szansę na szereg interaktywnych doświadczeń. Weź głęboki oddech i razem z innymi zwiedzającymi zanurz się w świecie abstrakcji i fantazji, które będą odwoływać się także do Twojego umysłu! Rób niezapomniane zdjęcia, a także ciesz się wyjątkowymi zdjęciami i animacjami, które na długo zapadną Ci w pamięć.
  • Smash It! – to drugi projekt w Muzeum Iluzji w Miami. Jeśli na co dzień jesteś zestresowany i żyjesz w szybkim tempie, to ta wystawa skierowana jest właśnie do Ciebie. Możesz rzucać i tłuc talerze, malować i robić wszystko to, czego nie odważyłbyś się zrobić we własnym domu.

Jak więc widzisz, Muzeum Iluzji w Miami pozwoli Ci się zagłębić w świat Twojej własnej wyobraźni, a jednocześnie zadba o to, byś mógł się odpowiednio zrelaksować.

Paradoxe Museum Miami – co może mnie tam spotkać?

Paradoxe Museum Miami to kolejne miejsce, którego nie możesz pominąć podczas zwiedzania miasta. To właśnie tam, będziesz mógł poznać tajniki związane z percepcją ludzkiego mózgu, a także dowiesz się, w jaki sposób Twój mózg postrzega różnorodne doświadczenia. De facto, będziesz mógł spojrzeć na siebie z całkiem innej perspektywy. W Paradoxe Museum Miami czeka na Ciebie ponad 70 eksponatów, które zmierzą się z Twoim wyobrażeniem o realnym świecie. Każda z wystaw oparta jest na tym, co przytrafia Ci się w codziennym życiu, czyli na paradoksie! Zastanawiasz się, co może Cię w tym muzeum spotkać? Otóż:

  • możesz stracić równowagę w tunelu wirowym;
  • możesz przyglądać się karuzeli, w której konie z kilka sekund zmieniają się nagle w balony;
  • możesz także porozmawiać z fortepianem, który skomponuje dla Ciebie wyjątkowy utwór.

Paradoxe Museum Miami pozwoli Ci spojrzeć na rzeczywistość z całkiem innej perspektywy!

Artechouse

Jeśli jesteś miłośnikiem designu i unikalnej sztuki, to Artechouse jest miejscem w Miami, którego nie możesz pominąć. To właśnie tam odkryjesz najróżniejsze mieszanki kolorów i zobaczysz detale, które wcześniej mogłeś po prostu pomijać. Dodatkowo, w Artechouse czeka na Ciebie cała gama bodźców dźwiękowych oraz kombinacja różnorodnych uczuć i emocji. Muzeum to jest jedyne w swoim rodzaju, a przekonasz się o tym w momencie, kiedy je odwiedzisz! Podczas zwiedzania kolejnych wystaw – a jest ich ponad 70 – będziesz mógł krok po kroku odkrywać związek pomiędzy naturą a nowoczesną technologią. Przekonasz się, jak wiele kreatywności i fantazji drzemie w Twoim umyśle, a być może nawet będziesz mógł je uwolnić. Artechouse to muzeum, do którego koniecznie musisz zajrzeć!

Galeria sztuki Superblue

Ostatnią propozycją niecodziennego muzeum w mieście jest Superblue Miami. Jest to idealne miejsce dla Ciebie, jeśli interesujesz się interaktywną sztuką. To właśnie w Superblue Miami, będziesz mógł odryć niesamowite, fantazyjne światy, które zostały stworzone przez znakomitych artystów. Możesz nawet samodzielnie wejść w interakcję ze sztuką cyfrową, która przeniesie Cię do całkiem innej rzeczywistości. Wybierz się w podróż niesamowitym, szklanym labiryntem i przyjrzyj się sobie nieco bliżej. Jest to jedna z najbardziej nieoczywistych i nietuzinkowych galerii sztuki, jaka obecnie znajduje się w Miami. Nawet, jeśli na co dzień nie przepadasz za wizytami w takich miejsach, to jednak Superblue wznosi sztukę na zupełnie inny poziom. Przekonasz się, że interakcja z cyfryzacją okraszoną odrobiną artyzmu jest niesamowitym przeżyciem!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Muzeum samochodów w Orlando – zwiedzanie, ceny, dojazd

Miramar Beach – poznaj bajeczną samotnię na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz