Muzeum samochodów w Orlando – zwiedzanie, ceny, dojazd

Tagi , ,

Muzeum samochodów w Orlando jest z pewnością jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta, które na pewno warto zwiedzić podczas pobytu w tej części Florydy. W tym artykule przedstawimy Ci kompleksowe informacje dotyczące tej unikalnej atrakcji. Dowiesz się w nim, jak wygodnie dojechać do muzeum z centrum Orlando (autobusem, autem i rowerem), jakie są ceny biletów, dostosowanych do różnych grup wiekowych, a także jakie atrakcyjne, dodatkowe pakiety rozrywkowe można tu dokupić. Ponadto, będziesz mógł dowiedzieć się więcej o niesamowitych eksponatach, które odegrały kluczowe role w kultowych filmach na wielkim ekranie i o dostępnych udogodnieniach na terenie muzeum.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum samochodów w Orlando – jak dojechać?

Transport komunikacją miejską Orlando

Dojazd z centrum Orlando (punkt początkowy w południowej części Central Business District) do muzeum samochodów może stanowić pewne wyzwanie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z komunikacji miejskiej. Choć istnieją autobusy kursujące regularnie na tej trasie, podróż ta może wymagać kilku przesiadek i zająć nam znaczną ilość czasu (prawie półtorej godziny). Dla osób, ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie podróż wynajętym samochodem lub przejazd taksówką.

Dojazd wynajętym autem lub taksówką

Odległość między ścisłym centrum Orlando a muzeum samochodów wynosi około trzynastu kilometrów. Dystans ten pokonamy w zaledwie kilkanaście minut, jeśli zdecydujemy się na podróż autem. Jest to szczególnie atrakcyjny środek transportu w przypadku, gdy mamy ograniczony czas na zwiedzanie muzeum i nie chcemy tracić go na długie i męczące podróże komunikacją publiczną.

Przejażdżka rowerem

Ciekawą opcją wydaje się być także przejazd rowerem. W ciągu czterdziestu paru minut można pokonać tę trasę, ciesząc się jednocześnie świeżym powietrzem i aktywnością fizyczną.

Ceny biletów do muzeum samochodów w Orlando

Ceny biletów do muzeum samochodów w Orlando są zróżnicowane i udostępniają odwiedzającym szeroki wybór opcji dostosowanych do preferencji i potrzeb gości. Bilet standardowy dla osoby dorosłej kosztuje niecałe trzydzieści dolarów. Dzieci mogą skorzystać z tańszego biletu w cenie dwudziestu jeden dolarów. Bilet dla seniora kosztuje z kolei dwadzieścia cztery dolary.

Oprócz standardowych biletów, muzeum samochodów w Orlando oferuje także różne interesujące opcje, które mogą uczynić wizytę jeszcze bardziej atrakcyjną. Jednym z takich pakietów jest „Pinball Palace”, który kosztuje piętnaście dolarów i pozwala na sześćdziesiąt minut rozrywki na flipperach.

Ci, którzy cenią sobie grę w bilard i ping ponga, mogą zaś skorzystać z pakietu „Bar Games” w cenie niecałych czternastu dolarów, który pozwala na cieszenie się wspomnianymi atrakcjami przez godzinę.

Jeśli planujesz spędzić cały dzień w muzeum, warto rozważyć opcję „All Day Pass”. Za cenę dwudziestu pięciu dolarów będziesz mógł cieszyć się grą na flipperach w stylu vintage i współczesnych przez całą dobę.

ORLANDO FL – 26 LISTOPADA: Wystawa Micro Cars Lounge w Orlando Auto Museum w Dezerland Park Orlando na Florydzie, 26 listopada 2021 r., licencja: shutterstock/By sainaniritu
ORLANDO FL – 26 LISTOPADA: Wystawa Micro Cars Lounge w Orlando Auto Museum w Dezerland Park Orlando na Florydzie, 26 listopada 2021 r., licencja: shutterstock/By sainaniritu

Muzeum samochodów zwiedzanie

Atrakcja idealna dla każdego miłośnika motoryzacji

Muzeum samochodów w Orlando to prawdziwa mekka dla miłośników motoryzacji. Kolekcja prezentowana w tym muzeum, warta dwieście milionów dolarów, rozmieszczona jest w aż osiemnastu różnych, tematycznych salach. Jest to miejsce, w którym można odkryć nie tylko historyczne samochody, ale także te, które zyskały sławę na wielkim ekranie.

Auta z kultowych filmów w muzeum samochodów w Orlando

Wśród najbardziej znanych eksponatów, które przyciągają uwagę odwiedzających, znajduje się Ecto-1, czyli legendarny samochód z filmu „Ghostbusters”. Jest to z pewnością jedno z tych aut, które z miejsca rozpoznaje każdy miłośnik kina. Nie można również pominąć samochodów znanych z serii „Szybcy i Wściekli”, które odegrały kluczowe role w ekscytujących, dynamicznych scenach tego filmu sensacyjnego. W muzeum samochodów w Orlando można także podziwiać DeLorean Time Machine, auto znane z filmu „Powrót do Przyszłości”, którego sylwetka i skomplikowany mechanizm wciąż budzą zachwyt.

Jedną z najbardziej imponujących części kolekcji jest z kolei zbiór pochodzący z serii filmów o Jamesie Bondzie wyceniany na sto milionów dolarów, będący prawdziwą gratką dla fanów agenta 007. Znajdziesz tutaj nie tylko samochody, ale także samoloty i różnego rodzaju urządzenia, które odegrały kluczową rolę w tych kultowych filmach.

Dostępne udogodnienia na terenie muzeum

Muzeum samochodów w Orlando zapewnia swoim gościom dostęp do olbrzymiej powierzchni wystawienniczej, wynoszącej dwadzieścia trzy tysiące metrów kwadratowych. W związku z tym podczas zwiedzania będziesz miał wystarczająco wiele miejsca, aby komfortowo oglądać różnorodne eksponaty, robić niesamowite zdjęcia i czerpać radość z fascynującej historii motoryzacji i kina. Ponadto, ta przestronna przestrzeń pozwala na organizację imprez oraz wydarzeń, co czyni muzeum doskonałym miejscem na spotkania i uroczystości w otoczeniu pięknych i unikatowych pojazdów.

Autor: Michał Jakoniuk

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Rejsy z manatami na Florydzie – poznaj te zwierzęta z bliska

Niecodzienne muzea, jakie znajdziesz w Miami

Następny

Dodaj komentarz